انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

admin بلاگ Leave a Comment

این روزها متقاضیان ویزای کانادا بسیار زیاد شده اند. اگر شما هم قصد دارید برای کسب ویزای کانادا اقدام کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

در صورتی که در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید، پس از ارائه درخواست ویزا با شکست روبرو خواهید شد. متاسفانه این عدم آگاهی تاکنون به ضرر تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت به کانادا تمام شده است. در صورتی که می توان با ارتقای اطلاعات، تا حد زیادی جلوی ضرر را گرفت.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت با پرداخت چند صد میلیون تومان! کارشان را پیش می برند. در صورتی که می توان با کسب اطلاعات مفید و لازم، شرایط پیشروی کار را با هزینه های بسیار کمتر فراهم کرد.

انواع ویزای کانادا

ویزاهای کانادا را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد:

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای دائم کانادا

ویزای موقت کانادا به سه دسته زیر تقسیم می شود:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری

با مزایای ویزای توریستی کانادا بیشتر آشنا شوید

اگر قصد سفر به کانادا را دارید، باید این نکته را بدانید که از طریق ویزای توریستی، کاری و تحصیلی می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

در ادامه مزایای داشتن ویزای توریستی کانادا را شرح خواهیم داد:

 • در صورتی که ویزای توریستی کانادا را در اختیار داشته باشید، هیچ گونه محدودیتی برای ورود به خاک این کشور نخواهید داشت. بدین ترتیب می توانید به دفعات مکرر به خاک کانادا وارد شوید.
 • در صورتی که ویزای توریستی داشته باشید، می توانید حداکثر تا 6 ماه در خاک این کشور باقی بمانید. پس از طی شدن این زمان مشخص، موظف هستید تا برای مدتی خاک کانادا را ترک کنید. البته لازم نیست که این مدت طولانی باشد. برای اینکه بتوانید مجوز حضور شش ماهه بعدی در خاک کانادا را به دست بیاورید، می توانید حتی برای چند ساعت از این کشور خارج شوید.
 • هر زمان که ویزای کانادا را در اختیار داشته باشید، در واقع مجوز ورود به 25 کشور دیگر را هم بدون نیاز به تهیه ویزا به دست خواهید آورد. انگلیس، مکزیک، مراکش، عمان و... از جمله کشورهای مهمی هستند که در میان این لیست 25 موردی جای دارند.
 • دارندگان ویزای کانادا می توانند از طریق مرزهای زمینی و هوایی به این کشور وارد شوند.
 • نکته مهمی که باید در مورد ویزای کانادا بدانید، این است که اعتبار این ویزا با پاسپورتتان برابری می کند. لذا در صورتی که پاسپورتتان اعتبار 3 داشته باشد، اعتبار ویزا هم 3 خواهد بود. به طور کلی اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 سال اعلام شده است. پس اعتبار ویزای توریستی هم چیزی فراتر از این 5 سال نخواهد بود.

آشنایی با ویزای توریستی کانادا و شرایط تهیه آن

در صورتی که قصد سفری موقت به کانادا داشته باشید، می توانید برای تهیه ویزای توریستی این کشور اقدام نمایید. ویزای توریستی کانادا با اهداف متفاوتی تهیه می شود. شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که تمایل دارید برای دیدن جاذبه های گردشگری کانادا به این منطقه سفر کنید و یا شاید هم هدفتان از سفر به این کشور، دیدن اقوام نزدیکتان است. در هر دو صورت می توانید برای اقامت کوتاه مدتتان ویزای توریستی بگیرید. این ویزا در دو نوع "سینگل" و "مالتی پل" یا همان مولتی عرضه می شود.

ویزای توریستی کانادا

در صورتی که ویزای سینگل تهیه کرده باشید، می توانید برای مدت 6 ماه در خاک کانادا باقی بمانید. اما در صورتی که به سراغ ویزای مالتی پل بروید، شرایط فرق می کند و مدت اقامتتان طولانی تر می شود. در ویزای مالتی پل یا ویزای مولتی تا زمانی که پاسپورتتان اعتبار دارد، می توانید در خاک کانادا باقی بمانید. البته لازم به ذکر است که در طول مدت اقامتتان باید خاک کشور را  در بازه های زمانی 6 ماهه ترک کنید. این ترک خاک کانادا می تواند حتی به اندازه چند ساعت باشد و پس از گذشت این مدت، می توانید مجددا به کانادا بازگردید.

شما می توانید وابسته به شرایطتتان یکی از انواع ویزاهای کانادا را برای سفر انتخاب کنید و در ادامه، مراحل مختلف تهیه ویزا را طی نمایید. اگر هم شرایط فعلیتان با شرایط اخذ ویزا ارتباط مناسبی ندارد، می توانید پس از مشورت با یک کارشناس متبحر و تغییر شرایط، بستری مناسب را برای تهیه یکی از انواع ویزاها فراهم کنید.

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی تهیه کنید، باید چند مورد را مد نظر داشته باشید. داشتن پاسپورت، نداشتن سوء پیشینه حقوقی و کیفری، برخورداری از سلامت کامل و داشتن جسم و ذهنی سالم از جمله لازمه های داشتن ویزای توریستی کانادا است. ضمن اینکه پیش از پا گذاشتن به خاک کانادا، باید متعهد شوید که در زمان سفر به دنبال کار و استخدام نخواهید رفت. البته در این میان المان های دیگری هم وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • داشتن تمکن مالی: داشتن تمکن مالی به شما کمک می کند تا بدون دردسر به سراغ ویزای توریستی کانادا بروید. البته تصور نکنید برای تهیه این ویزا حتما به تمکن مالی بالایی نیاز است. افراد مختلف با تمکن مالی متوسط هم می توانند برای تهیه این ویزا اقدام کنند. به طور کلی تمکن مالی برای صدور ویزای توریستی کانادا برای هر نفر 50 هزار دلار اعلام شده است.

 

 • برخورداری از تاریخچه سفری: داشتن تاریخچه سفری یکی دیگر از المان های موثر است که می تواند برای تهیه ویزای توریستی کانادا به کمکتان بیاید. برای این کار، سابقه سفر شما مورد بررسی قرار می گیرد. این بررسی کمک می کند تا پیشینه مالی شما تا حدودی برملا شود. در صورتی که در گذشته ویزای شینگن گرفته باشید و به آمریکا، سنگاپور، ژاپن، انگلیس و سایر کشورهای معتبر سفر کرده باشید، یعنی از تاریخچه سفری خوبی برخوردار هستید. بدین ترتیب گامی موثر برای تهیه ویزا برداشته اید.

برای تهیه ویزای توریستی کانادا چه مدارکی لازم است؟

برای اینکه بتوانید به ویزای کانادا دست پیدا کنید، باید در نخستین گام به منظور پر کردن فرم های مربوط به اطلاعات خانوادگی و فردی خود اقدام نمایید. نکته مهمی که در این میان وجود دارد، این است که این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود. لذا با توجه به اهمیت این فرم و حساس بودن شرایط، توصیه می شود تا کار ترجمه مدارک رسمی کانادا به زبان انگلیسی را به دارالترجمه رسمی الف بسپارید تا همه چیز با اطمینان خاطر پیش رود. برای اینکه بتوانید فرم اطلاعات خانوادگی را پر کنید، باید به اطلاعات پدر، مادر، خواهر و برادرتان دسترسی داشته باشید. باید بدانید که افراد مذکور در چه تاریخ دقیقی به دنیا آمده اند، چه سابقه شغلی دارند و محل سکونتشان کجاست.

در صورتی که شرایطش را داشته باشید، می توانید برای سفر به کانادا از دعوتنامه رسمی استفاده کنید. در این شرایط یکی از وابستگان نزدیکتان یک دعوتنامه برای  شما ارسال می کند. در این دعوتنامه ذکر می شود که شما به قصد دیدن دعوت کننده به کانادا سفر می کنید و شخص دعوت کننده تا زمان اقامت شما در کانادا، از شما حمایت خواهد کرد.

دعوت کننده متعهد می شود که در طول سفر اجازه استفاده از محل اقامتش را به شما بدهد. علاوه بر آن قول می دهد که در صورت لزوم، هزینه های سفرتان را تامین کند. به طور کلی دعوتنامه به دو قصد صادر می شود. شما باید از دعوتنامه به خاطر دیدن بستگان درجه یک و یا با اهداف توریستی استفاده نمایید.

اگر دعوتنامه رسمی در اختیار نداشته باشید، روال کاری شما کمی متفاوت خواهد بود. در این شرایط باید بلیط رفت و برگشت به کانادا تهیه کنید و واچر هتل رزرو شده خود را در اختیار داشته باشید. در زمانی که به خاک کانادا برسید، افسر ویزای کانادا، بلیط و واچر هتل را چک خواهد کرد.

با مزایای ویزای تحصیلی کانادا بیشتر آشنا شوید

به طور کلی مزایای ویزای تحصیلی کانادا از ویزای توریستی اش بیشتر است. ویزای تحصیلی کانادا ضمن برخورداری از سایر مزایای ویزای توریستی، ویژگی های مثبت دیگری هم دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • در صورتی که در کانادا تحصیل کرده باشید، می توانید با بسترسازی مناسب به منظور گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام کنید. این امتیاز در ویزای توریستی کانادا جایی ندارد و همین موضوع، مهم ترین وجه تمایز ویزای توریستی و تحصیلی به حساب می آید. لازم به ذکر است که غالبا از این امتیاز ویزای تحصیلی، در شهر کبک استفاده می شود. لذا دانشجویانی که در این کشور تحصیل کرده باشند، می توانند پس از اتمام دوران تحصیل خود، درخواستشان مبنی بر گرفتن اقامت کانادا را به گوش دولت این کشور برسانند و امیدوار باشند تا با درخواست آنها موافقت به عمل آید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که برای کسب اقامت از این راه، به تحصیل در کالج ها نیاز خواهد بود. بنابراین در صورتی که در کانادا دوره های آموزشی کوتاه مدت و علمی را پشت سر گذاشته باشید، نمی توانید درخواست اقامت دهید.

 

 • خوشبختانه در کشور کانادا این امکان برای متقاضیان فراهم شده است که در طول دوره تحصیل به کار مشغول شوند. البته برای کار در دوران تحصیل، دوره و رشته انتخابی دانشجویان مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تصمیم دارید تا ویزای تحصیلی بگیرید و در حین تحصیل به کار هم مشغول شوید، باید این نکته را به یاد داشته باشید که کار شما کاملا متصل و مرتبط به رشته و دوره تحصلیتان خواهد بود.

آشنایی با ویزای تحصیلی کانادا و شرایط تهیه آن

افرادی که اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت داشته باشند، می توانند از ویزای تحصیلی کانادا استفاده کنند. برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی تهیه کنید، باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. ضمن اینکه باید دعوتنامه کالج یا مرکز آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید را در اختیار داشته باشید. اگر می خواهید در مورد مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بدانید، باید بگوییم که طی شدن مراحل قانونی این ویزا بازه زمانی 4 تا 6 ماهه را طلب می کند.

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط کلی تهیه ویزای تحصیلی کانادا هم شباهت زیادی به شروط تهیه ویزای توریستی این کشور دارد. البته برای تهیه ویزای تحصیلی کانادا شرایط کمی سخت تر است. ما در ادامه مقاله سایر شرایط لازم برای تهیه ویزای تحصیلی را ذکر خواهیم کرد:

 • در صورتی که بخواهید ویزای تحصیلی تهیه کنید، باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید. این تمکن مالی در ویزای تحصیلی نسبت به تمکن مالی در ویزای توریستی کمی متفاوت است. برای اینکه متوجه شوید تمکن مالی لازم برای تهیه ویزای تحصیلی کانادا را دارید یا خیر، باید ببینید که آیا توان پرداخت هزینه های یک ساله در این کشور را دارید و می توانید در کنار هزینه های خورد و خوراک، هزینه های مربوط به شهریه و کالج را هم پرداخت نمایید؟

  در صورتی که پاسختان به این سوالات مثبت باشد، می توانید با اطمینان خاطر به سراغ تهیه این ویزا بروید. به زبان ساده تر باید گفت: هزینه اجاره منزل، شهریه کالج، هزینه تردد و خورد و خوراکتان را با هم جمع بزنید و در صورتی که این مبالغ از تمکن مالی شما بیشتر نباشد، نشان می دهد که شما از توانایی مالی خوبی برای تهیه ویزای تحصیلی برخوردار هستید. افرادی که نتوانند هزینه های فوق را پرداخت نمایند، نمی توانند روی ویزای تحصیلی کانادا حسابی باز کنند.

 • برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید، باید از کالج یا دانشگاه مورد نظرتان پذیرش معتبر بگیرید. به طور کلی سفارت کانادا تمامی پذیرش های تحصیلی و یا فاندهای این کشور را به دقت مورد بررسی قرار می دهد. برای اینکه بتوانید فاند یا تائیدیه بگیرید، باید مدرک تحصیلی معتبری ارائه دهید. این مورد، یکی از لازمه های مهم برای تهیه ویزای تحصیلی به شمار می رود. لذا در صورتی که مدرک تحصیلی معتبری نداشته باشید، نمی توانید به هیچ عنوان روی ویزای تحصیلی کانادا حساب باز کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که گرفتن تائیدیه و فاند به هیچ عنوان به منزله برخوردار شدن از ویزای تحصیلی نیست. شاید شما بتوانید فاند بگیرید، اما موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نشوید. در نتیجه اجازه ورود به خاک کانادا را نخواهید داشت.

برای تهیه ویزای تحصیلی کانادا چه مدارکی لازم است؟

در صورتی که قصد داشته باشید از طریق ویزای تحصیلی به کانادا سفر کنید، باید برنامه تحصیلی خود را در اختیار داشته باشید و این برنامه را به افسر ویزای کانادا ارائه دهید. از موارد مهمی که باید در این برنامه تحصیلی جای گرفته باشد، می توان به محل تحصیل، رشته تحصیلی، محل اقامت و برنامه پس از تحصیل اشاره کرد. به طور کلی باید بتوانید هدفتان از تحصیل و برنامه های بعد از تحصیل را برای افسر ویزای کانادا توضیح دهید. در صورتی که بتوانید افسر ویزا را توجیه کنید، یک گام رو به جلو برای اخذ ویزای تحصیلی برداشته اید.

اگر در حال حاضر دانشجو هستید و تصمیم دارید تا در کشور کانادا به تحصیلات خود ادامه دهید، باید یک گواهی اشتغال به تحصیل تهیه کنید. این گواهی اشتغال به تحصیل باید برای سفارت کانادا ارسال شود. یادتان باشد که گواهی اشتغال به تحصیل را باید به زبان انگلیسی ترجمه کرد. بهتر است این کار را به دارالترجمه ای معتبر و رسمی بسپارید تا کارتان بدون هیچ کمبود و کاستی پیش برود. دارالترجمه رسمی الف با برخورداری از کادری مجرب و حرفه ای می تواند در این زمینه به شما عزیزان کمک نماید.

گام آخری که باید در تهیه ویزای تحصیلی کانادا بردارید، به آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمراتتان مربوط است. شما باید بتوانید آخرین مدرک و ریز نمراتتان را به امضای صادرکننده آن درآورید. پس از اینکه مدارک مذکور به اعتبار قابل قبولی رسیدند، باید به سراغ ترجمه این مدارک بروید و تمامی موارد درج شده در این مدارک را به زبان انگلیسی تبدیل کنید. کارشناسان دارالترجمه رسمی الف می توانند همه روز و در تمامی ساعات شبانه روز در این رابطه به متقاضیان گرامی خدمت رسانی کنند. 

با مزایای ویزای کاری کانادا بیشتر آشنا شوید

به طور کلی مزایای ویزای کاری کانادا به ویزای توریستی این کشور شباهت زیادی دارد. یعنی هر مزیتی که برای ویزای توریستی این کشور ذکر کردیم در مورد ویزای کاری آن هم صدق می کند. ویزای کاری در مقایسه با ویزای توریستی دارای یک امتیاز بیشتر است. متقاضیانی که ویزای کاری تهیه کرده باشند، می توانند برای اقامت دائم و شهروندی این کشور اقدام نمایند. در صورتی که قصد دارید از طریق ویزای کاری کانادا، اقامت دائم بگیرید باید نکته ای را مدنظر داشته باشید. آن هم این است که ویزای کاریتان باید حداقل 1 ساله باشد. پس از طی شدن یک زمان مشخص می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

آشنایی با ویزای کاری کانادا و شرایط لازم برای تهیه آن

افرادی که به دنبال خود اشتغالی و شروع یک کسب و کار هستند، به دنبال ویزای کاری کانادا می باشند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید به منظور تهیه ویزای کاری کانادا اقدام کنید، باید این نکته را بدانید که تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی از لازمه های اصلی درخواست شما است. لذا در صورتی که در این زمینه از توانایی لازم برخوردار نباشید، درخواستتان ریجکت می شود. اگر می خواهید به عنوان یک نیروی ماهر شناخته شوید، باید از سوی کارفرما دعوت نامه رسمی بگیرید. اگر هم قصد دارید تا خودتان کسب و کاری را در کانادا راه بیاندازید، باید یک ادعانامه یا توصیف نامه تهیه کنید و ذکر نمایید که هدفتان از مهاجرت، شروع یک کسب و کار متفاوت و ویژه است.

ویزای کاری کانادا

به طور کلی شرایط برای تهیه ویزای کاری کانادا کمی راحت تر است. در صورتی که شما سوء پیشینه کیفری نداشته باشید، می توانید برای تهیه این ویزا اقدام کنید. البته پیش از اینکه برای تهیه ویزای کاری کانادا اقدام کنید، باید از سوی یک موسسه و کارفرما دعوت به کار شده باشید و این دعوتنامه را در اختیار داشته باشید. در این دعوتنامه اطلاعاتی درج شده است که برای تهیه ویزا به کار می آید. مدت زمان نیاز کارفرما به شما و همچنین مدت آشنایی شما با کارفرما از اطلاعاتی است که در این دعوتنامه درج می شود.

برای تهیه ویزای کاری کانادا چه مدارکی لازم است؟

اگر قصد تهیه ویزای کاری دارید، باید این نکته را بدانید که برخورداری از سلامت کامل، در تهیه این ویزا نقش به سزایی دارد. به همین دلیل ملزم هستید، پیش از هر کاری چندین آزمایش دهید تا ثابت کند شما از سلامت جسمانی کاملی برخوردار هستید و به هیچ بیماری واگیرداری هم دچار نیستید. به همین منظور باید آزمایش های مربوط به ایدز، هپاتیت، سل و سایر بیماری های واگیردار را انجام دهید. در کنار تمامی این آزمایش ها، سفارت کانادا از شما می خواهد تا آزمایش های دیگری هم انجام دهید تا میزان سلامت جسمانیتان مورد بررسی قرار بگیرد. پس از اینکه نتیجه آزمایش ها حاضر شد، باید آنها را به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای سفارت کانادا ارسال نمایید.

نداشتن سوء پیشینه یکی دیگر از موارد مهم در تهیه ویزای کاری کانادا است که باید به آن توجه داشته باشید. افرادی که در گذشته سوء پیشینه هایی در حوزه مواد مخدر و یا حقوق بشر داشته اند، شانس بسیار پایینی در تهیه ویزای کاری کانادا دارند. گواهی سوء پیشینه جز آن مدارک مهمی است که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. اگر قصد تهیه و ترجمه گواهی سوء پیشینه خود را دارید، بهتر است تا کارتان را به دارالترجمه رسمی الف بسپارید. این مجموعه با خدمت رسانی 24 ساعته در کوتاه ترین زمان ممکن ترجمه ای عالی را به شما عزیزان ارائه خواهد داد. ما در دارالترجمه الف به تمامی متقاضیان متعهد می شویم تا هیچ گونه نقصانی در زمینه ترجمه مدارک مورد نیاز مهاجران وجود نداشته باشد. پس از اینکه سوء پیشینه ترجمه شد، باید آن را برای سفارت کانادا ارسال نمایید.

مدارک ویزای کانادا

نکته مهم دیگری که باید متقاضیان تهیه ویزای کاری کانادا به آن توجه داشته باشند، به میزان مهارتشان در زبان خارجی مربوط است. در صورتی که قصد داشته باشید برای کار در کانادا به یکی از ایالت های انگلیسی زبان بروید، باید مدرک آیلتس داشته باشید. لازم به ذکر است که برای این کار به مدرک آیلتس بالای 7 نیاز است. در صورتی که قصد دارید در ایالت های فرانسوی زبان به کار مشغول شوید، باید مدارک B2 و حتی بالاتر را در  اختیار داشته باشید. در انتها باید مدارک مربوط به زبانتان را به افسر ویزای کانادا ارائه دهید.

با مراحل درخواست ویزای کانادا آشنا شوید

 برای اینکه بتوانید به منظور اخذ ویزای کانادا اقدام کنید، دو راه خواهید داشت. راه اول ثبت نام آنلاین است و راه دوم مراجعه حضوری به سفارت.

برای اینکه بتوانید ثبت نام آنلاین انجام دهید، باید در نخستین گام یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس آن باید هزینه ثبت نام را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. پس از اینکه فرآیند پرداخت را تکمیل کردید، یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد که باید همواره آن را به همراه داشته باشید. زیرا این شماره برای پیگیری تمام مراحل تهیه ویزا نیاز خواهد بود. این نکته را به خاطر داشته باشید که فرم 5257 از مهم ترین فرم هایی است که باید برای ارائه درخواست ویزای کانادا تکمیل کنید. این فرم تاثیر به سزایی در روند اخذ ویزای شما خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می کنیم پیش از اقدام برای تکمیل فرم مذکور، از نظرات و مشاوره های کارشناسانی ماهر بهره مند شوید.

سفارت کانادا تاکید زیادی برای ثبت درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین دارد. پس بهتر است کارتان را به همین منوال پیش ببرید. همان طور که می دانید سفارت کانادا در ایران تعطیل شده است. 
ثبت نام آنلاین ضمن اینکه هزینه های کمتری برایتان دارد، موجب می شود تا میزان پیشروی پرونده را به راحتی مورد پیگیری قرار دهید. در ادامه، مراحل کلی ثبت درخواست ویزای کانادا به صورت انلاین را ذکر خواهیم کرد:

 • گام اول- ایجاد کردن یک حساب کاربری
 • گام دوم- تکمیل کردن فرم های درخواست
 • گام سوم- پرداخت هزینه های مربوط به درخواست و انگشت نگاری(کلیه هزینه ها به صورت آنلاین پرداخت خواهد شد.)
 • گام چهارم- اخذ برگه تائیدیه درخواست ویزا و به دست آوردن شماره پیگیری یا Tracking No
 • گام پنجم- اخذ نامه مربوط به انگشت نگاری
 • گام ششم- مراجعه حضوری به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای دیگر به منظور طی شدن مراحل انگشت نگاری
 • گام هفتم- بررسی نهایی مدارک و درخواست متقاضی و در صورت تکمیل بودن مدارک، موافقت با درخواست
 • گام هشتم- مراجعه حضوری به سفارت کانادا برای گرفتن ویزا و پاسپورت

همان طور که پیشتر هم گفتیم، مراجعه حضوری به سفارت کانادا راه دیگری است که در ایران طرفداران زیادی ندارد. در این روش نیازی به گرفتن وقت قبلی نیست. متقاضی می تواند با مراجعه به وک های دفاتر VFS پروسه اخذ ویزا را به صورت حضوری طی نماید. در این روش تمامی مدارک و فرم ها به صورت دستی ارائه خواهند شد و متقاضی پس از طی کردن مراحل انگشت نگاری به کشور باز می گردد. در صورتی که این راه را برای اخذ ویزای کانادا انتخاب کنید، ایمیلی که در مدارک درج کرده اید، پلی ارتباطی میان شما و سفارت کانادا خواهد بود.

چگونه جواب ویزای کانادا را پیگیری کنیم؟

در صورتی که ثبت نام آنلاین را برای ارائه درخواست ویزای کانادا انتخاب کرده باشید، می توانید با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت کانادا، جواب ویزا را پیگیری نمایید. البته برای این کار لازم است تا شماره پیگیری خود را به همراه تاریخ تولد میلادی وارد سایت کنید. در ادامه می توانید در جریان آخرین روال پرونده قرار بگیرید.

در صورتی که مراجعه حضوری به سفارت را برای اخذ ویزا انتخاب کرده باشید، برای پیگیری جواب ویزا باید به گونه ای دیگر رفتار کنید. همان طور که پیشتر هم گفتیم، ایمیلی که شما در این روش به سفارت معرفی می کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا سفارت نتایج پیگیری های خود را از طریق این ایمیل در اختیارتان قرار خواهد داد. در برخی از مواقع متقاضیان دیر متوجه ارسال ایمیل از سوی سفارت می شوند و همین موضوع می تواند ادامه کار را واقعا سخت کند. بر طبق قانون، متقاضی پس از ارسال نامه انگشت نگاری از سوی سفارت، زمانی 30 روزه در اختیار خواهد داشت تا به منظور طی شدن مراحل انگشت نگاری به یکی از سفارت های کانادا مراجعه کند. لذا در صورتی که متقاضی دیر متوجه ارسال این نامه شود، پیگیری مابقی مراحل با دشواری های زیادی همراه خواهد شد.

چرا ویزای کانادا ریجکت می شود؟

همه افرادی که درخواست اخذ ویزای کانادا می دهند، دوست دارند تا تمامی مراحل کاریشان را بدون دردسر پشت سر بگذارند. ریجکت ویزا تلخ ترین اتفاقی است که می تواند برای متقاضیان این سفر بیفتد.

اگر تصمیم ارائه درخواست ویزای کانادا را دارید، باید به چند نکته توجه داشته باشید. به طور کلی چند عامل می تواند افسر ویزای کانادا را نسبت به شما مردد کند و درست در همین زمان است که احتمال ریجکت شدن ویزا شدت پیدا می کند. به طور کلی در صورتی که افسر ویزا نسبت به انگیزه سفر شما مطمئن نباشد و نتواند ایمان دهد که شما پس از پایان مدت زمان ویزا به کشورتان باز خواهید گشت، نسبت به ارائه ویزا به متقاضی تردید پیدا می کند.

از جمله عوامل تاثیرگذار در ریجکت شدن ویزای کانادا می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • تردید افسر ویزا در مورد متقاضی و بازگشت وی به وطنش پس از به اتمام رسیدن اعتبار ویزا
 • تردید افسر ویزا در مورد انگیزه سفر متقاضی
 • برخوردار نبودن متقاضی از سابقه سفری قابل قبول
 • عدم وجود و یا کافی نبودن مدارک مالی که بتوان با آن دارائی متقاضی در کشور مبدا را تائید کرد.
 • عدم وجود پیوندهای خانوادگی مستحکم بین متقاضی و بستگانش در کشور مبداء
 • سوء پیشینه داشتن متقاضی درکانادا

البته به غیر از موارد مذکور، دلایل دیگری هم می تواند موجب ریجت شدن ویزای کانادا شود. شرایط کاری متقاضی در زمان اقامت، مدت زمان اقامت و... از دیگر عواملی هستند که می توانند موجب رد درخواست اخذ ویزا شود.

آشنایی با سایر ویزاهای کانادا

 • ویزای نرمال
 • ویزای فرصت مطالعاتی
 • ویزای دانش آموزی
 • سوپر ویزای کانادا
 • ویزای همراه تحصیلی

آشنایی با ویزای نرمال کانادا

در صورتی که قصد تهیه ویزای نرمال کانادا را داشته باشید، باید این نکته را بدانید که وظیفه ارائه دعوتنامه به  عهده خودتان خواهد بود و برای اینکه روند درخواست ویزا به درستی پیش برود، باید از روال معمول و قانونی تهیه ویزا پیروی نمایید. در ادامه باید تمامی مدارک مورد نیازتان را تهیه کنید و ان را به دارالترجمه ای معتبر ببخشید تا کار ترجمه این مدارک به زبان انگلیسی انجام شود.

آشنایی با ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

افرادی که تمایل دارند تا اطلاعات علمی – فرهنگی خودشان را با کارشناسان و دانشمندان کانادایی و یا سایر کشورها به اشتراک بگذارند، می توانند از ویزای فرصت مطالعاتی استفاده کنند. برای اینکه بتوانید به منظور تهیه ویزای فرصت مطالعاتی اقدام کنید، باید از مرکز علمی یا هنری موردنظرتان پذیرش بگیرید و در ادامه، سایر کارهای معمول را انجام دهید. به طور کلی می توان ویزای فرصت مطالعاتی را چیزی مابین ویزای کاری و تحصیلی دانست. افرادی که به منظور تهیه این ویزا اقدام می کنند، عموما از لحاظ علمی یا فرهنگی در جایگاه ویژه و خاصی قرار دارند.

آشنایی با ویزای دانش آموزی

به طور کلی محصلان در کانادا 5 ساله تا 17 ساله هستند. سطح آموزشی دراین کشور به دسته های مختلفی تقسیم شده است. به طوری که برای شهر های مختلف کانادا 12 سطح آموزشی تعریف شده است. البته در این میان فقط شهر کبک دارای 11 سطح آموزشی است.

ویزای دانش آموزی کانادا

بر اساس قوانین ثبت شده در کانادا، محصلان خارجی موظف هستند برای ادامه تحصیل در این کشور هزینه ای مابین 10 تا 14 هزار دلار کانادا پرداخت نمایند. البته افرادی که قصد داشته باشند در مدارس خصوصی این کشور تحصیل کنند، باید مبلغ بالاتری پرداخت کنند.

آشنایی با سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا را می توان یک نوع از ویزای توریستی دانست که در ان شرایط خاصی برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ شخصی که در کانادا اقامت دائم دارد، در نظر گرفته شده است. به زبان ساده تر باید بگوییم کسی که دعوتنامه ارسال می کند باید فرزند یا نوه متقاضی سفر باشد. کسی که در کانادا اقامت دارد نباید به طور سالانه حقوقی کمتر از 24000 دلار داشته باشد. شخص دعوت کننده باید به منظور تهیه سوپر ویزای کانادا مدارک اقامت  و برگه های ارزشیابی مالی و مالیاتی اش را به سفارت ارائه دهد.  در کنار تمامی این موارد، دعوت کننده باید هزینه های درمانی متقاضی را برای مدت یک سال تامین نماید. در این میان سلامت متقاضی هم باید توسط پزشکان سفارت مورد بررسی قرار بگیرد. این اقدام برای این انجام می شود تا دولت کانادا از سلامت متقاضی مطمئن شود و ثابت شود که هدف دعوت شونده، استفاده از خدمات درمانی این کشور نیست و هدف از این سفر  تحمیل هزینه های درمانی به دولت کانادا نخواهد بود. در انتها باید بگوییم که این ویزا برای مدت 5 سال اعتبار دارد. اما در سایر کشورها این اعتبار 10 ساله است.

آشنایی با ویزای همراه تحصیلی

والدین همواره نگران فرزندانشان هستند. این نگرانی زمانی که فرزندان در خارج از کشور تحصیل  می کنند، بیشتر هم می شود. آنها می خواهند در مورد رفاه و وضعیت کلی فرزندانشان بیشتر بدانند. اگر شما هم فرزندی دارید که قصد دارد در کانادا به ادامه تحصیل بپردازد، می توانید با تهیه ویزای همراه تحصیلی در مدت زمان تحصیل فرزندتان در کنارش باشید. البته این ویزا تنها برای والدین مناسب نیست. افرادی که در سنین بالاتر در کانادا به ادامه تحصیل می پردازند هم می توانند از ویزای همراه تحصیلی برای به همراه آوردن همسر و فرزندانشان استفاده کنند.

برای تهیه ویزای کانادا چه مدارکی لازم است؟

به طور کلی باید گفت که نوع ویزای مورد نظر متقاضی، مدارک متنوعی را طلب می کند. از آنجایی که صدور ویزا 2 تا 3 ماه به طول می انجامد، بهتر است تا متقاضیانی که قصد تهیه ویزای توریستی کانادا را دارند، پاسپورتی با اعتبار حداقل 9 ماه در اختیار داشته باشند. اگر قصد تهیه ویزای کانادا را دارید، بهتر است تا تمامی پاسپورت های قبلی خود را داشته باشید. آنها به منظور بررسی سابقه سفر مفید خواهند بود.  

به طور کلی برای اینکه بتوانید ویزای کانادا تهیه کنید، باید مدارک مختلفی داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • مدارک مالی
 • مدارک شغلی
 • مدارک ملکی

مدارک مالی مورد نیاز برای تهیه ویزای کانادا

تهیه پرینت گردش حساب و باقی مانده حساب را می توان از مهم ترین المان های لازم برای تهیه ویزای کانادا نام برد. در صورتی که گردش حسابتان را در بازه زمانی 6 ماهه در اختیار داشته باشید، می توانید آن را به افسر ویزا ارائه دهید تا شرایط را به خوبی مورد بررسی قرار دهد. افسر ویزا تمامی شرایط را بررسی می کند. این که چه مبالغی به حسابتان واریز شده است و برای چه مدتی در حسابتان باقی مانده است، از اهمیت بالایی برخوردار است. این نکته را به خاطر داشته باشید، هر چه مبالغ واریزی به حساب منظم تر باشند و برای مدت طولانی تری در حساب باقی مانده باشند، ارزش حسابتان را افزایش می دهند.

در صورتی که تصمیم دارید ویزای کانادا تهیه کنید، باید حداقل 100 میلیون در حسابتان داشته باشید. زیرا در غیر این صورت المان های اولیه برای اخذ ویزای کانادا را ندارید. وقتی که این مبلغ در حسابتان باشد، افسر ویزا اطمینان پیدا می کند که می توانید در زمان سفر از پس هزینه های خود در کانادا برآیید.

مدارک شغلی مورد نیاز برای تهیه ویزای کانادا

در صورتی که قصد تهیه ویزای کانادا داشته باشید، باید از شغلی مورد تائید و قابل قبول برخوردار باشید. البته به طور کلی نمی توان تمامی مشاغل را از یک فیلتر مشخص رد کرد و اعلام کرد که تنها برخی از مشاغل شانس مورد تائید قرار گرفتن را دارند. اما مشاغلی هم وجود دارد که می توان با اطمینان بیشتری در موردشان اقدام به تهیه ویزا کرد. داشتن پروانه طبابت، داشتن پروانه وکالت، جواز کسب و... از مواردی هستند که می توانند به منظور تهیه ویزای کانادا به متقاضی کمک کنند.

البته تصور نکنید که شرایط برای تهیه ویزای کانادا برای کارمندان معمولی فراهم نیست. این دسته از افراد هم می توانند با ارائه نامه اشتغال به کار در سربرگ رسمی، درخواستشان را مطرح کنند. البته لازم است تا در این میان تمکن مالی خود را هم ذکر کنند و یک برنامه دقیق و برنامه ریزی شده برای سفرشان اعلام کنند تا راحت تر درخواستشان مورد بررسی قرار گیرد.

یادتان باشد که برخورداری از سابقه بیمه برای تهیه ویزای کانادا به کارتان خواهد آمد. برای اینکه بتوانید افسر ویزا را مطمئن کنید، باید نامه 3 ماهه آخر بیمه خود را در اختیار داشته باشید.

مدارک ملکی مورد نیاز برای تهیه ویزای کانادا

اگر می خواهید شانس ویزا شدن درخواستتان را ارتقا دهید، بهتر است تا از مدارک ملکی استفاده کنید و این دسته از مدارک را ضمیمه درخواستتان کنید. شما می توانید در این راه از تمام ترجمه های رسمی اسناد ملکی که به نامتان است، استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که باید تمامی اسناد املاک مورد نظر در دسترس قرار داشته باشد.

مهم نیست که سند موردنظرتان چه کاربری دارد. به طور کلی متقاضیان می توانند از اسناد املاک تجاری، مسکونی و... استفاده کنند. این اسناد فقط تمکن مالی شما را تائید می کنند و نشان می دهند که شما در کشور خودتان از وضعیت مالی و شرایط شغلی قابل قبولی برخوردار هستید.

در انتها باید بگوییم که مدارک مربوط به تهیه ویزای کانادا در تمامی کشورها تقریبا یکسان است. ما به تمامی افرادی که قصد تهیه ویزای کانادا را دارند، توصیه می کنیم تا در نخستین گام، اطلاعاتشان را در خصوص ویزای کانادا ارتقا دهند و در ادامه از کارشناسان و افراد معتبر در این زمینه کمک بگیرند. بسیاری از مراکز معتبر، خدمات ویژه ای را به متقاضیان ارائه می دهند که موجب می شود، روال کاری به سرعت و با کمترین میزان ضرر و زیان پیش برود. یادتان باشد که داشتن اطلاعات کافی به شما کمک می کند تا دست افراد سودجو و کارنابلد از روال تهیه ویزای شما کوتاه شود.

آشنایی با دارالترجمه رسمی الف

همان طور که در این مطلب ذکر شد، ترجمه درست مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما در دارالترجمه الف تمام تلاشمان را به کار گرفته ایم تا با استفاده از مترجمانی ماهر و دلسوز روند ترجمه و پیشروی مراحل اخذ ویزای متقاضیان را سرعت ببخشیم. زیرا همان طور که می دانید مدارکی که به درستی ترجمه نشده باشند، برای متقاضی دردسر ساز خواهند شد.

دارالترجمه الف ضمن برخورداری از منابع انسانی ارزشمند، بستری مناسب را برای ارتباطی بهتر با مخاطبان خود فراهم کرده است. بدین ترتیب متقاضیان می توانند از طریق سامانه اینترنتی این مجموعه رسمی و همچنین اپلیکیشن ثبت سفارشات رسمی، روند ترجمه مدارک خود را تسریع ببخشند. ما در دارالترجمه الف همه روزه و در تمامی ساعات شبانه روز و بدون در نظر گرفتن روزهای تعطیل، در حال خدمت رسانی به هموطنانمان هستیم.

افرادی که تمایل داشته باشند به صورت حضوری با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنند، می توانند به آدرس: تهران – خیابان مطهری- خیابان میرعماد- کوچه دوم – پلاک 9- واحد 9 مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن 02188179371 – 02188179879 تماس حاصل فرمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *