ترجمه رسمی شناسنامه

ترجمه رسمی شناسنامه (سال 1400)

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف بلاگ

ترجمه رسمی شناسنامه

معمولا شناسنامه ها برای مواردی مثل انجام امور حقوقی در خارج از کشور، اخذ ویزای مهاجرتی یا توریستی ، ثبت ازدواج یا طلاق در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

ارائه اصل شناسنامه به منظور ترجمه رسمی شناسنامه کفایت می‌کند و نیازی به هیچ گونه مدرک دیگری برای تایید وزارت خارجه یا دادگستری نیست، همچنین ترجمه رسمی رونوشت شناسنامه در صورت داشتن مهر برابر با اصل ثبت احوال مورد تایید می‌باشد.

لازم به ذکر است که تمامی وقایع مندرج در شناسنامه ائم از ازدواج، طلاق و… همچنین صفحه توضیحات آن باید توسط مترجم رسمی ترجمه شود. همچنین اگر شناسنامه المثنی باشد، کلمه المثنی، حتما باید ترجمه شود که در متن ترجمه با کلمه ی Duplicate نمایش داده می شود.

ممکن است به ترجمه مدارک زیر هم نیاز داشته باشید:

ترجمه رسمی کارت ملیترجمه رسمی سند ازدواجترجمه رسمی گذرنامه

به علاوه در صفحه ی آخر بعضی از شناسنامه ها توضیحاتی وجود دارد. در صورتی که شخص نام یا نام خانوادگی خود را تغییر داده باشد و یا به دستور دادگاه و ثبت احوال نیازی به تغییر و یا اصلاح در شناسنامه فرد انجام گرفته باشد، این توضیحات در صفحه ی آخر شناسنامه ذکر می شود و در ترجمه شناسنامه صفحه ی توضیحات نیز ترجمه می گردد.

شناسنامه شخصی که فوت شده حتی با وجود ابطال بودن آن قابل ترجمه می باشد و مورد تایید دادگستری و وزارت خارجه قرار می گیرد.

 

شرایط مورد نیاز ترجمه رسمی شناسنامه

جدا از آنچه که توضیح داده شد، در ترجمه رسمی شناسنامه باید به موارد زیر دقت داشت:

 • شناسنامه هیچگونه آب خوردگی و خط خوردگی نداشته باشد و هرگونه خط خوردگی یا تغییر مشخصات حتما باید در صفحه ی توضیحات ذکر شده باشد.
 • برگردان اسامی خاص ( نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، تاریخ تولد ) باید عینا طبق اطلاعات پاسپورتی شما وارد شود به همین منظور یک اسکن با کیفیت از صفحه اول گذرنامه مورد نیاز است.
 • شناسنامه افراد بالای 15 سال باید عکس دار باشد.
 • شناسنامه‌های تعویض نشده و صادره قبل از سال ۱۳۶۸ است در صورتی که فرد فوت شده و تاریخ فوت در شناسنامه ذکر شده مورد تایید است.

ترجمه شناسنامه

هزینه ترجمه رسمی شناسنامه

هزینه ی ترجمه رسمی شناسنامه طبق نرخ نامه کانون مترجمین رسمی مبلغ 35 هزار تومان می باشد که به ازای هر ثبت ازدواج و یا طلاق و یا ثبت اطلاعات فرزند مبلغ 5000 تومان به مبلغ کل افزوده خواهد شد.

این رقم طبق نرخنامه مصوب توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه تعیین شده است و  دارالترجمه رسمی الف هیچ مبلغی اضافه تری ازاین نرخ از مشتریان خود دریافت نخواهد کرد.

مشاهده نرخ نامه کانون مترجمین رسمی قوه قضائیه
برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های ترجمه ی تمامی اسناد رسمی با ما تماس حاصل نمائید.

 

سوالات متداول

معمولا ترجمه ی شناسنامه بخاطر وحود تمامی اطلاعات هویتی و همینطور اطلاعات همسر و فرزند و سایر موارد از اهمیت بالاتری نسبت به کارت ملی برخوردار است و معمولا نیازی به ترجمه ی کارت ملی وجود ندارد.

البته این مورد بیشتر به سازمان مورد نظر بستگی دارد که ترجمه ی کارت ملی شما را نیاز دارد یا ندارد.

با توجه به زبان هر کشوری می بایست شناسنامه و سایر مدارک به زبان همان کشور ترجمه شود و ترجمه ی شناسنامه و تمامی اسناد و مدارک شما می بایست طبق استاندارد رسمی سفارت ترجمه شود که کمتر دارالترجمه ای به این موضوع می پردازد و ترجمه های غیر استاندارد شانس اخذ ویزا را کمتر میکند با توجه به این قوانین دارالترجمه آنلاین الف با توجه به استاندارد هر کشوری مدارک شما عزیزان را ترجمه می کند و تمامی متن ترجمه شده و همچنین فرم سازی مدارک طبق استاندارد کشور مقصد انجام می شود

متن ترجمه ی شناسنامه شامل اطلاعات هویتی که در صفحه ی اول شناسنامه قرار داد که شامل اسم , فامیل , شماره شناسنامه , تاریخ تولد , محل تولد , محل صدور , نام و نام خانوادگی پدر و مادر به همراه جزئیات و در صفحه ی بعدی مشخصات همسر و فرزندان و اطلاعاتی شامل ازدواج و طلاق و توضیحات در صفحات بعد می باشد که همه ی این موارد در فرمتی مرتب و استاندارد برای شما عزیزان ترجمه خواهد شد.

معمولا موارد مانند
1- اخذ ویزای توریستی
2- اخذ ویزای مهاجرتی
3- اخذ ویزای تحصیلی
4- اخذ ویزای کار
5- ثبت ازدواج و طلاق در خارج از کشور
6- انجام کارهای اداری و حقوقی در خارج ازکشور

در صورتی که تمایل دارید تا نمونه ی ترجمه شناسنامه در سربرگ قوه قضائیه به همراه تاییدات دادگستری و امورخارجه را مشاهده کنید با دارالترجمه رسمی الف تماس حاصل نمائید

می بایست مبلغ 65 هزار تومان برای خرید بارکد به دادگستری پرداخت شود و مبلغ 10 هزار تومان به ازای هر برگ ترجمه به وزارت امورخارجه (تمامی شناسنامه ها در یک صفحه ترجمه می شوند) مگر اشخاصی که تعداد فرزندان زیادی داشته باشند یا تعدد ازدواج و طلاق داشته باشند که مترجم مجبور شود از صفحه ی دیگری برای اضافه کردن ترجمه استفاده کند

خدمات دارالترجمه الف برای ترجمه مدارک رسمی به زبان های زیر در سریع ترین زمان انجام می شود:

آلمانی
ترکی
فرانسوی
اسپانیایی
عربی
روسی

ماکسیمم در یک روز کاری قابل انجام است.

نظرات 12

 1. آیا شناسنامه ی فردی که فوت شده قابل تاییدات دادگستری و امور خارجه هست؟

  1. Post
   Author
 2. اگر نرخ نامه مصوبه پس چرا هر دارالترجمه ای نرخ خودش رو داره میده؟

  1. Post
   Author

   دارالترجمه ها نمی تونن نرخ های بالای نرخ نامه رسمی کانون مترجمین رو طلب کنند ولی میتونن تخفیفاتی ارائه کنند و قیمت های پایین تری رو به مشتری پیشنهاد کنند

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

   هزینه ی ترجمه مدارک به زبان ترکی استانبولی 30 درصد نسبت به زبان انگلیسی افزایش قیمت دارد و مدت زمان آن ماکسیمم 4 روز کاری می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.