آموزش آزادسازی مدرک دانشگاه آزاد اسلامی

آموزش آزادسازی مدرک دانشگاه آزاد اسلامی

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف بلاگ

نحوه آزاد سازی مدرک دانشگاه آزاد

برای دانشجویان دانشگاه آزاد، مراحل آزادسازی و تایید مدرک دانشگاه بسیار ساده می‌باشد. در ادامه راهنمایی آزادسازی و گرفتن تاییدیه مدارک تحصیلی در رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد و همچنین اخذ و تاییدیه ریز نمرات دانشگاه آزاد جهت ترجمه آنها توسط دارالترجمه‌های رسمی به تشریح آورده شده است.

برای ادامه تحصیل یا کار در یک کشور خارجی لازم است ترجمه رسمی یک سری سند و مدرک به سازمان‌های مربوطه و سفارت ارائه داد. اصل و تاییدیه مدارک تحصیلی از جمله مهم‌ترین اسناد بوده و لازم است برای دریافت این مدارک از دانشگاه فارغ التحصیلی خود اقدام کنید. لازم به ذکر است با توجه به دانشگاه‌های مختلف شیوه‌های اقدام برای دریافت اصل و تاییدیه مدارک متفاوت می‌باشد.

دارالترجمه آنلاین الف جهت تسهیل در امور مربوط به تایید و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی تجربیات خود را در اختیار شما قرار می‎‌دهد. کافی است فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی مدارک خود را جهت ترجمه رسمی به تایید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسانید.

 

راهنمای آزاد‌سازی و تاییدات مدارک دانشگاه آزاد

فرایند آزادسازی مدرک تحصیلی در دانشگاه آزاد بر خلاف دیگر دانشگاه‌های وزارت علوم که دارای فرایند زمان بر، خسته کننده و پیچیده می‌باشد، بسیار ساده است.
فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد جهت آزادسازی مدرک خود کافی است به بخش امور فارغ التحصیلان مراجعه کرده و مدارک خود دریافت نمایند.
لازم به ذکر است برای آزادسازی مدرک دانشگاه آزاد، آقایان نیازمند ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت می‌باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی

تاییدیه مدرک دانشگاه آزاد برای ترجمه رسمی

دانشنامه و ریزنمرات دریافت شده باید با مهر سازمان مرکزی دانشگاه به تایید برسد. اما پیش از آن چک کردن موارد زیر الزامی است.

پیش از تایید سازمان مرکزی، بسته به داشتن یا نداشتن هولوگرام دانشگاه آزاد، دانشنامه‌های دانشگاه آزاد باید مهر و امضاء بخش‌های اصلی دانشگاه (مانند ریاست و امور فارغ التحصیلان…) را داشته باشند.

 

تائیدات مدارک رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه آزاد

اگر دانشنامه شما پیش از تاریخ 01/11/1388 صادر شده، دارای هولوگرام رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد نمی باشد. در این صورت شما باید به تایید مدرکتان و دریافت مهر و هولوگرام رسمی سازمان اقدام نمایید.

در صورتی که دانشنامه شما بعد از تاریخ 01/11/1388 صادر شده نیازی به تایید و دریافت مهر هولوگرام رسمی سازمان نخواهید داشت. دانشنامه‌های صادر شده بعد از تاریخ فوق هولوگرام اصلی و مهر سازمان مرکزی را دارد و نیازی به طی کردن این مرحله ندارید.

 

تائیدات مدارک رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد

اگر دانشنامه شما پیش از تاریخ 01/11/1388 صادر شده، دارای هولوگرام رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد نمی باشد. در این صورت شما علاوه بر اقدام به تایید مدرکتان و دریافت مهر و هولوگرام رسمی سازمان باید نسبت به دریافت مهر و امضاء واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد یا مهر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز اقدام فرمایید.

در صورتی که دانشنامه شما بعد از تاریخ 01/11/1388 صادر شده است، نیازی به تایید و دریافت مهر هولوگرام رسمی سازمان نخواهید داشت. دانشنامه‌های صادر شده بعد از تاریخ فوق هولوگرام اصلی و مهر سازمان مرکزی را دارد، ولی در این صورت نیز شما باید نسبت به دریافت مهر و امضاء واحد علوم پزشکی یا مهر وزارت بهداشت اقدام کنید.

تائیدات مدارک رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد

تاییدیه ریزنمرات دانشگاه آزاد برای ترجمه

دارالترجمه‌های رسمی برای ترجمه ریز نمرات باید یک فرمت خاص که قابل ترجمه است را در اختیار داشته باشند. شما برای دریافت فرمت قابل ترجمه رسمی ریز نمرات دانشگاه آزاد شما باید به سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه نمایید.

 

آدرس سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (جهت تایید مدارک): تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری (شمال)، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد.

شماره تماس: ۴۷۴۸-۰۲۱

کد پستی: ۱۴۷۷۸۹۳۸۵۵

آدرس سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (جهت تایید مدارک)

ترجمه رسمی مدارک دانشگاه آزاد

پس از دریافت و تایید تمامی مدارک مورد نیاز، شما می‌توانید با در دست داشتن اصل مدارک به یکی از دارالترجمه های رسمی مراجعه کرده و نسبت به طی مراحل ترجمه رسمی مدارک اقدام نمائید.

همانطور که اشاره شد برای ترجمه توسط دارالترجمه رسمی، اصل مدارک تایید شده دانشگاه آزاد ضروری است. ما در دارالترجمه آنلاین الف تمام تلاش خود را جهت تسهیل امور زمان بر و پیچیده‌ی اپلای و مهاجرت به کار می‌بریم. هدف ما در انجام تمامی مراحل رضایت خاطر شماست و در این زمینه مشاوران ما در تمامی مراحل از ثبت سفارش و محاسبه تمامی هزینه‌ها در خدمت شما خواهند.

در صورت تمایل شما عزیزان نماینده دارالترجمه رسمی الف در کوتاه ترین زمان ممکن جهت دریافت مدارک و تحویل سفارش به آدرس مورد نظر شما مراجعه مدارکتان را تحویل خواهد گرفت. تمامی این امور به صورت رایگان بوده و تنها کافی است سفارش خود را ثبت کنید.

دارالترجمه رسمی الف پس از ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و امور خارجه، مدارک آماده شده‌ی شما را در درب منزل تحویل خواهد داد. در پایان اعلام می‌داریم تمامی اقدامات از قبیل دریافت و ارسال مدارک به درب آدرس منزل مشتریان عزیز کاملا رایگان می‌باشد.

 

در صورتی که نیاز به این موضوع دارید با دارالترجمه الف تماس گرفته و ایمیل خود را به همکاران تحویل دهید تا در اسرع وقت برای شما نمونه ایی از ریز نمره و فایل ترجمه ارسال شود.

برای تاییدات ریز نمرات و دانشنامه ی خود باید سه مرحله را پشت سر بگذارید

1- دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه محل تحصیل خود

2- بردن و اخذ تاییدات از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد

3- تحویل مدارک به یک دارالترجمه رسمی

تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری (شمال)، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد

شماره تماس: 4748-021

کد پستی: ۱۴۷۷۸۹۳۸۵۵

۱. اصل و کپی از دانشنامه

۲. اصل و کپی از ریزنمرات تائید شده برای مقاطع پایه (برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ریزنمرات تائید شده سازمان مرکزی)

۳. اصل و دو سری کامل کپی فیش بانکی به مبلغ ۷,۰۰۰ تومان به شماره حساب ۰۱۰۴۴۶۰۴۴۶۰۰۴ بانک ملی شعبه زبرجد به نام سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ایران

امتیاز به این نوشته
میانگین: 5 از 1 رای

نظرات 10

 1. سلام وقت بخیر
  من سال 1380 تهران واحد مرکز فارغ التحصیل شدم
  و گواهی موقت دریافت کردم
  الان نیاز به اصل مدرک تحصیلی دارم لطفا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه آزاد بدون گذراندن طرح میتونه مدرکو آزاد کنه برای اپلای؟

   1. Post
    Author

    در کل باید گفت خیر امکان پذیر نیست و این یک تعهد فی مابین شما و دانشگاه می باشد که یا باید هزینه ای برای تحصیل پرداخت کنید و یا باید طرح رو بگذرانید

   1. Post
    Author
  2. Post
   Author
 2. با سلام.
  میتونم از دانشگاه ازاد شیراز فارق التحصیل شده باشم و ریزنمرات قابل ترجمه رو از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بگیرم؟

 3. من پزشکی آزاد میخونم سربازی نرفتم هزینه طرح را پرداخت میکنم ولی چطوری میتونم از کشور بعد از آزاد کردن مدرکم خارج بشم سربازی نرفتم

  1. Post
   Author

   با سلام
   متاسفانه بدون داشتن پاسپورت امکان خروج قانونی برای شما وجود ندارد ، برای جواب این سوال از سازمان نظام وظیفه سوال کنید ، ما تنها در خصوص ترجمه رسمی اسناد و مدارک اطلاعات دقیق داریم

 4. آیا مثل دانشگاه های دولتی برای آزاد کردن مدرک پزشکی دانشگاه آزاد هم باید پولی (که فکر میکنم الان 200 میلیون هست برای دولتی) پرداخت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *