آموزش آزادسازی مدرک دانشگاه آزاد اسلامی

آموزش آزادسازی مدرک دانشگاه آزاد اسلامی

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف بلاگ

نحوه آزاد سازی مدرک دانشگاه آزاد

برای دانشجویان دانشگاه آزاد، مراحل آزادسازی و تایید مدرک دانشگاه بسیار ساده می‌باشد. در ادامه راهنمایی آزادسازی و گرفتن تاییدیه مدارک تحصیلی در رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد و همچنین اخذ و تاییدیه ریز نمرات دانشگاه آزاد جهت ترجمه آنها توسط دارالترجمه‌های رسمی به تشریح آورده شده است.

برای ادامه تحصیل یا کار در یک کشور خارجی لازم است که ترجمه رسمی یک سری از اسناد و مدارک را به سازمان‌های مربوطه و سفارت ارائه کرد. اصل و تاییدیه مدارک تحصیلی از جمله مهم‌ترین اسناد بوده و لازم است برای دریافت این مدارک از دانشگاه فارغ التحصیلی خود اقدام کنید. لازم به ذکر است با توجه به دانشگاه‌های مختلف شیوه‌های اقدام برای دریافت اصل و تاییدیه مدارک متفاوت می‌باشد.

دارالترجمه آنلاین الف جهت تسهیل در امور مربوط به تایید و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی تجربیات خود را در اختیار شما قرار می‎‌دهد. کافی است فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی مدارک خود را جهت ترجمه رسمی به تایید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برسانند.

 

راهنمای آزاد‌سازی و تاییدات مدارک دانشگاه آزاد

فرایند آزادسازی مدرک تحصیلی در دانشگاه آزاد بر خلاف دیگر دانشگاه‌های وزارت علوم که دارای فرایند زمان بر، خسته کننده و پیچیده می‌باشد، بسیار ساده است.
فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد جهت آزادسازی مدرک خود کافی است به بخش امور فارغ التحصیلان مراجعه کرده و مدارک خود دریافت نمایند.
لازم به ذکر است برای آزادسازی مدرک دانشگاه آزاد، آقایان نیازمند ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت می‌باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی

ترجمه رسمی مدارک دانشگاه آزاد 

در صورتی که نیازی به اخذ تاییدات دادگستری و خارجه ندارید و تنها ترجمه رسمی دانشنامه و ریزنمرات کفایت می کند کافیست تا موارد زیر را بررسی کنید:

 • دانشنامه‌های دانشگاه آزاد باید مهر و امضاء بخش‌های اصلی دانشگاه (مانند ریاست و امور فارغ التحصیلان…) را داشته باشند.
 • ریزنمرات دانشگاه آزاد می بایست ممهور به مهر دانشگاه آزاد باشند

 

ترجمه رسمی با تاییدات مدارک رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه آزاد

دانشنامه های صادر شده قبل از سال 1388 دارای مهر و هولوگرام نبوده و همین طور ریزنمرات ممهور به مهر سازمان مرکزی نمی باشد به همین منظور باید قبل از هر چیز برای اخذ مهر و هولوگرام به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کرد.

دانشنامه های صادر شده بعد از سال 1388 ممهور به مهر ، امضاء و هولوگرام بوده و تنها می بایست برای اخذ مهر سازمان مرکزی برای ریزنمرات به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کرد.

نکته: بدون انجام موارد ذکر شده در بالا ، دادگستری و خارجه اقدام به تایید ترجمه های رسمی مدارک دانشگاه آزاد نخواهد کرد.

ممکن است به ترجمه مدارک زیر هم نیاز داشته باشید

ترجمه رسمی دانشنامه ترجمه رسمی ریزنمرات تحصیلی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

 

تائیدات مدارک رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد

اگر دانشنامه شما پیش از تاریخ 1388/11/01 صادر شده، دارای هولوگرام رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد نمی باشد. در این صورت شما علاوه بر اقدام به تایید مدرکتان و دریافت مهر و هولوگرام رسمی سازمان باید نسبت به دریافت مهر و امضاء واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد یا مهر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز اقدام فرمایید.

در صورتی که دانشنامه شما بعد از تاریخ 01/11/1388 صادر شده است، نیازی به تایید و دریافت مهر هولوگرام رسمی سازمان نخواهید داشت. دانشنامه‌های صادر شده بعد از تاریخ فوق هولوگرام اصلی و مهر سازمان مرکزی را دارد، ولی در این صورت نیز شما باید نسبت به دریافت مهر و امضاء واحد علوم پزشکی یا مهر وزارت بهداشت اقدام کنید.

تائیدات مدارک رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد

تاییدیه ریزنمرات دانشگاه آزاد برای ترجمه

ریزنمرات تنها با همراه داشتن دانشنامه قابلیت ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و خارجه را دارند و برای اخذ تاییدات می بایست که ریزنمرات حتما ممهور به مهر دانشگاه آزاد و مهر سازمان مرکزی باشد.

اکثر دانشگاه ها یک فرمت مشخص از دروس دانشگاهی را بصورت غیر رسمی بر روی سایت های خود قرار می دهند تا دفاتر ترجمه رسمی بر حسب عناوین مشخص شده ی آن دانشگاه اقدام به ترجمه رسمی عناوین دروس کنند در نتیجه بهتر است تا لینک و یا کپی عناوین دانشگاهی خود را همراه با سایر مدارک به دارالترجمه تحویل دهید تا ترجمه ی رسمی دقیقا طبق عناوین مد نظر دانشگاه ترجمه و تایید شود.

 

آدرس سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (جهت تایید مدارک): تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری (شمال)، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد.

شماره تماس: ۴۷۴۸-۰۲۱

کد پستی: ۱۴۷۷۸۹۳۸۵۵

آدرس سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (جهت تایید مدارک)

ترجمه رسمی مدارک دانشگاه آزاد

پس از دریافت اصل مدارک دانشگاهی و تایید تمامی مدارک توسط سازمان مرکزی ، شما می‌توانید با در دست داشتن اصل مدارک به یکی از دارالترجمه های رسمی مراجعه کرده و نسبت به ترجمه رسمی مدارک اقدام نمائید.

همانطور که اشاره شد برای ترجمه توسط دارالترجمه رسمی، اصل مدارک تایید شده دانشگاه آزاد ضروری است. ما در دارالترجمه آنلاین الف تمام تلاش خود را جهت تسهیل امور زمان بر و پیچیده‌ی اپلای و مهاجرت به کار می‌بریم. هدف ما در انجام تمامی مراحل رضایت خاطر شماست و در این زمینه مشاوران ما در تمامی مراحل از ثبت سفارش و محاسبه تمامی هزینه‌ها در خدمت شما خواهند.

در صورت تمایل شما عزیزان نماینده دارالترجمه رسمی الف در کوتاه ترین زمان ممکن جهت دریافت مدارک و تحویل سفارش به آدرس مورد نظر شما مراجعه و مدارکتان را تحویل خواهد گرفت. تمامی این امور به صورت رایگان بوده و تنها کافی است سفارش خود را ثبت کنید.

دارالترجمه رسمی الف پس از ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و امور خارجه، مدارک آماده شده‌ی شما را در درب منزل تحویل خواهد داد. در پایان اعلام می‌داریم تمامی اقدامات از قبیل دریافت و ارسال مدارک به درب آدرس منزل مشتریان عزیز کاملا رایگان می‌باشد.

 

سوالات متداول

در صورتی که نیاز به این موضوع دارید با دارالترجمه الف تماس گرفته و ایمیل خود را به همکاران تحویل دهید تا در اسرع وقت برای شما نمونه ایی از ریز نمره و فایل ترجمه ارسال شود.

برای تاییدات ریز نمرات و دانشنامه ی خود باید سه مرحله را پشت سر بگذارید

1- دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه محل تحصیل خود

2- بردن و اخذ تاییدات از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد

3- تحویل مدارک به یک دارالترجمه رسمی

تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری (شمال)، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد

شماره تماس: 4748-021

کد پستی: ۱۴۷۷۸۹۳۸۵۵

۱. اصل و کپی از دانشنامه

۲. اصل و کپی از ریزنمرات تائید شده برای مقاطع پایه (برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ریزنمرات تائید شده سازمان مرکزی)

۳. اصل و دو سری کامل کپی فیش بانکی به مبلغ ۷,۰۰۰ تومان به شماره حساب ۰۱۰۴۴۶۰۴۴۶۰۰۴ بانک ملی شعبه زبرجد به نام سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ایران

نظرات 15

 1. من در ایران نیستم وقتی به سامانه استعلام مدارک دانشگاه آزاد وارد می‌شوم و کد های مربوطه را وارد میکنم خطا می‌دهد چطوری می‌توانم استعلام صحت مدارک شخصی را بگیرم

  1. Post
   Author
 2. سلام من در کشور آلمان هستم دارای مدرک لیسانس علوم آزمایشگاه از دانشگاه آزاد میباشم الان از من تاییدیه مدرک خواستن باید چه کاری انجام بدن

  1. Post
   Author
 3. آیا مثل دانشگاه های دولتی برای آزاد کردن مدرک پزشکی دانشگاه آزاد هم باید پولی (که فکر میکنم الان 200 میلیون هست برای دولتی) پرداخت کنیم؟

 4. من پزشکی آزاد میخونم سربازی نرفتم هزینه طرح را پرداخت میکنم ولی چطوری میتونم از کشور بعد از آزاد کردن مدرکم خارج بشم سربازی نرفتم

  1. Post
   Author

   با سلام
   متاسفانه بدون داشتن پاسپورت امکان خروج قانونی برای شما وجود ندارد ، برای جواب این سوال از سازمان نظام وظیفه سوال کنید ، ما تنها در خصوص ترجمه رسمی اسناد و مدارک اطلاعات دقیق داریم

   1. سلام برای ازاد کردن مدرک لیسانس از دانشگاه ازاد حتما باید پایان خدمت یا معافیت داشت؟
    برای ادامه تحصیل در خارج اگر سربازی نرفته باشیم ؟ چه کنیم راهش چیه ؟

 5. با سلام.
  میتونم از دانشگاه ازاد شیراز فارق التحصیل شده باشم و ریزنمرات قابل ترجمه رو از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بگیرم؟

 6. سلام وقت بخیر
  من سال 1380 تهران واحد مرکز فارغ التحصیل شدم
  و گواهی موقت دریافت کردم
  الان نیاز به اصل مدرک تحصیلی دارم لطفا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه آزاد بدون گذراندن طرح میتونه مدرکو آزاد کنه برای اپلای؟

   1. Post
    Author

    در کل باید گفت خیر امکان پذیر نیست و این یک تعهد فی مابین شما و دانشگاه می باشد که یا باید هزینه ای برای تحصیل پرداخت کنید و یا باید طرح رو بگذرانید

   1. Post
    Author
  2. Post
   Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.