ترجمه رسمی دفترچه بیمه

ترجمه رسمی دفترچه بیمه

admin خدمات Leave a Comment

ترجمه رسمی دفترچه بیمهReviewed by Admin on Jun 20Rating: 5.0ترجمه رسمی دفترچه بیمهمدت زمان ترجمه رسمی دفترچه بیمه 1 روز کاری و با اخذ تائیدات دادگستری و وزارت خارجه 4 روز کاری می باشد

مقدمه

بیمه بر اساس تعریف قانون بیمه ی ایران، قراردادی است که به موجب آن یک طرف قرارداد(بیمه گر) متعهد می شود که در ازای پرداخت وجه(حق بیمه) از جانب طرف دیگر(بیمه گذار) در صورت وقوع یا بروز حادثه، خسارت وارده بر بیمه گذار را جبران نموده و یا وجه معینی را به ایشان پرداخت کند.

یکی از مهم ترین بیمه ها در کل دنیا بیمه های درمانی هستند.

انواع بیمه های درمانی

بیمه های درمانی در ایران از دو دسته ی پایه و تکمیلی تشکیل شده اند.

بیمه های پایه بیمه های دولتی هستند که به 4 دسته تقسیم می شوند:

  • بیمه ی تامین اجتماعی
  • بیمه ی خدمات درمانی(بیمه ی سلامت ایرانیان)
  • بیمه ی نیروهای مسلح
  • بیمه ی کمیته ی امداد خمینی (ره)

ترجمه رسمی دفترچه بیمه

برخلاف گفته ی بعضی ازهمکاران، الزامی برای ارائه ی ترجمه رسمی دفترچه بیمه به سفارت وجود ندارد و ترجمه ی آن به منظور اثبات این ادعا که متقاضی در کشور مشغول به کار می باشد ارائه داده می شود. لازم به ذکر است سفارت تنها به این مدرک اکتفا نمی کند و ارائه‌ی مدارکی از قبیل ترجمه ی رسمی سابقه بیمه، گواهی اشتغال به کار و پروانه کسب و … را جهت اثبات ادعای متقاضی درخواست می کند.

 

پیش نیاز ترجمه رسمی دفترچه بیمه

دفترچه بیمه در صورتی قابلیت ترجمه رسمی را دارد که دارای اعتبار و تاریخ باشد.

ترجمه‌ی دفترچه بیمه تامین اجتماعی و دفترچه بیمه‌ی خدمات درمانی در صورتی که ممهور به مهر سازمان مربوطه باشد و دارای اعتبار باشد قابلیت ترجمه رسمی و اخذ تائیدات دادگستری و وزارت خارجه را دارد.

برای ترجمه ی رسمی دفترچه بیمه ارائه ی اصل دفترچه همراه با صفحه ی اول گذرنامه برای اسپل صحیح اسم متقاضی الزامیست.

هزینه ی ترجمه ی رسمی دفترچه بیمه

هزینه ی ترجمه ی رسمی دفترچه بیمه مطابق با نرخنامه رسمی کانون مترجمین از فارسی به انگلیسی 30 هزار تومان و 15 هزار تومان هزینه‌ی دفتری به ازای هر نسخه می باشد.

 

سوالات متداول

برای اخذ تائیدات دادگستری و خارجه ارائه ی اصل دفترچه بیمه ی دارای اعتبار و ممهور شده توسط سازمان مربوطه کافیست و نیازی به مدارک دیگری برای تائیدات ندارد.

هزینه ی ترجمه ی رسمی دفترچه بیمه مطابق با نرخنامه ی رسمی کانون مترجمین از فارسی به انگلیسی 30 هزار تومان و 15 هزار تومان هزینه ی دفتری به ازای هر نسخه می باشد.

هزینه تائیدات دادگستری مبلغ 60 هزار تومان و 10 هزار تومان وزارت خارجه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *