ترجمه رسمی اظهارنامه

ترجمه رسمی اظهارنامه

اظهارنامه مالیاتی و همچنین ترازنامه های مالی جزء مدارکی هستند که برای اثبات تمکن مالی به سفارت جهت دریافت ویزای مهاجرتی ارائه داده می شود. زیرا به کارشناسان سفارت اثبات می شود که جزء سهامداران هستند و جهت ادامه‌ی فعالیت قبل از پایان تاریخ ویزا به کشور باز میگردند. این مدارک شامل اساسنامه، آگهی تاسیس، ترازنامه و اظهار نامه ثبت شرکت، اظهار نامه مالیاتی می باشند. برای ترجمه رسمی اظهارنامه و مدارک مورد نظر کافیست اصل مدارک خود را به دارالترجمه رسمی الف تحویل داده و در مدت زمان 1 روز کاری ترجمه رسمی خود را از همکاران ما دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی ادامه ی مطلب کلیک کنید تا از پیش نیاز های ترجمه رسمی اظهارنامه مطلع شوید. با ما همراه باشید...
ترجمه اظهارنامه

ترجمه رسمی اظهارنامه

دارالترجمه رسمی الف
17 تیر 1399
بدون دیدگاه

مقدمه

شرکت های ایرانی که قصد دایر کردن شعبه ای در خارج از کشور را دارند یا قصد شرکت در مناقصات بین المللی را دارند برای شروع فعالیت باید برخی از اسناد و مدارک شعبه‌ی اصلی شرکت خود را ارائه دهند.

این مدارک شامل:

 • اساسنامه
 • آگهی تاسیس
 • ترازنامه و اظهارنامه ثبت شرکت
 • و اظهار نامه مالیاتی

می باشند.

همچنین ترازنامه های مالی جزء مدارکی هستند که برای اثبات تمکن مالی به سفارت جهت دریافت ویزای مهاجرتی ارائه داده می شود. زیرا به کارشناسان سفارت اثبات می شود که جزء سهامداران هستند و قطعا جهت ادامه‌ی فعالیت قبل از پایان تاریخ ویزا به کشور باز می‌گردند.

اظهارنامه ثبت شرکت ها معمولا توسط سهامداران و متولیان شرکت تقاضا می شود.

ترازنامه‌ی مالیاتی

ترازنامه به گزارشی از دارایی ها، حقوق صاحبان سهام یک شرکت و بدهی ها در زمان مشخص گفته می شود و مبنای محاسبه نرخ بازگشت و ارزیابی ساختار سرمایه ای شرکت است. ترازنامه وضعیت مالی یک شرکت در لحظه را نشان می دهد و در پایان یک دوره‌ی مالی تهیه می گردد.

ترازنامه از ۴ بند شامل:

 • عنوان
 • واحد اندازه گیری
 • بخش حساب ها
 • جمع حساب ها

تشکیل شده است.

گزارش مالی ۱ سال کاری شرکت یا شخص که به منظور محاسبه مالیات به سازمان امور مالیاتی ارائه می گردد را اظهارنامه مالیاتی می نامند.

ترجمه رسمی اظهارنامه

در ایران مالیات به ۲ صورت خود اظهاری یا علی الرأس محاسبه می گردد.

روش خود اظهاری و علی الرأس

روش خود اظهاری شخص حقیقی یا حقوقی خود اعلام می نماید که میزان درآمدش چقدر بوده و چه مقدار باید مالیات پرداخت نماید. در صورت عدم پذیرش اظهارنامه مالیاتی مودی یا عدم ارائه آن به سازمان امور مالیاتی، ممیز مربوطه به صورت علی الرأس مالیات را محاسبه نموده و به مودی اعلام نماید. مودی ملزم است مالیات تعیین شده را پرداخت نماید. در صورت عدم پرداخت مالیات جریمه و تبعات سنگین شامل مودی می شود.

چه کسانی باید مالیات بدهند؟

بر اساس قانون مالیات مستقیم پرداخت مالیات شامل اشخاص زیر می شود:

۱- کلیه مالکان ائم از اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به اموال یا املاک خود

۲- هر شخص ایرانی مقیم ایران نسبت به درآمد های به دست آمده در داخل یا خارج از ایران

۳- شخص حقوقی نسبت به کلیه درآمد های تحصیل شده در داخل یا خارج از ایران

۴- هر شخص حقیقی یا حقوقی غیر ایرانی نسبت به درآمد های تحصیل شده در ایران و درآمد های حاصل از واگذاری امتیازات یا سایر حقوق خود یا دادن تعلیمات و کمک های فنی

پیش نیاز ترجمه رسمی اظهارنامه

 • بهتر است قبل از هر چیز یک کپی از صفحه اول پاسپورت را همراه با اصل اظهارنامه یا ترازنامه برای دارالترجمه آنلاین ارسال کنید تا مترجم بتواند از اسپل مشخصات فردی شما برای ترجمه رسمی اظهارنامه استفاده کند.

اظهارنامه مالیاتی و اظهارنامه ثبت شرکت ها در صورت رویت اصل مدرک قابلیت ترجمه رسمی را دارد.

جهت تائید دادگستری و خارجه اصل اظهارنامه باید توسط کارشناس واحد امور مالیاتی و کارشناس ارشد واحد مالیاتی تائید شده باشد.

اظهارنامه ثبت شرکت ها باید ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد و همراه با روزنامه رسمی برای دادگستری ارسال شود.

تایید ترازنامه شرکت های دولتی منوط به تایید سازمان حسابرسی کشور است. همچنین ترازنامه های غیر دولتی نیاز به تایید حسابرسان خبره و انجمن حسابرسان رسمی دارند.

هزینه ترجمه رسمی اظهارنامه

طبق نرخنامه کانون مترجمین سال 1402، نرخ ترجمه رسمی اظهارنامه به شرح ذیل می باشد:

 • اظهارنامه مالیاتی، اظهارنامه ثبت شرکت ها، ترازنامه مبلغ ۱۴۰ هزار تومان و ۲۰ هزار تومان هزینه دفتری به ازای هر نسخه است.
 • تمامی ترجمه های رسمی تا ۶ ماه دارای اعتبار هستند.

 

 

سوالات متداول

 • اظهارنامه مالیاتی، اظهارنامه ثبت شرکت ها، ترازنامه مبلغ ۱۴۰ هزار تومان و ۲۰ هزار تومان هزینه دفتری به ازای هر نسخه.
 • تمامی ترجمه های رسمی تا ۶ ماه دارای اعتبار هستند.

جهت تائید دادگستری و خارجه اصل اظهارنامه باید توسط کارشناس واحد امور مالیاتی و کارشناس ارشد واحد مالیاتی تائید شده باشد اظهارنامه ثبت شرکت ها باید ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد و همراه با روزنامه رسمی برای دادگستری ارسال شود.

برای تائید ترازنامه شرکت های دولتی نیاز به تائید سازمان حسابرسی کشور و ترازنامه های غیر دولتی نیاز به تائید حسابرسان خبره و انجمن حسابرسان رسمی هست.

هزینه تائید دادگستری ۶۵ هزار تومان و ۱۰ هزار تومان وزارت خارجه به ازای هر پلمپ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *