ترجمه رسمی برگ آزمایش پزشکی

ترجمه رسمی برگ آزمایش

admin خدمات Leave a Comment

مقدمه

ترجمه رسمی برگ آزمایش پزشکی جزو مدارک مورد نیاز سفارت جهت صدور ویزا نیست. البته در سفرهایی که با هدف درمان و پزشکی انجام می شود قطعا باید کلیه مدارک پزشکی از جمله ترجمه رسمی گواهی سلامت پزشکی و برگ آزمایش پزشکی همراه فرد باشد.

ترجمه رسمی برگ آزمایش

پزشک معالج برای تشخیص درست بیماری و درمان آن به اطلاعات دقیق از کل بدن یا بخشی که دچار مشکل شده نیاز دارد. برای بدست آوردن این اطلاعات، آزمایش های پزشکی انجام می شود. آزمایشات پزشکی بسته به نوع بیماری و عملکرد آن انجام می شوند. برای بررسی تمام بدن چک آپ کلی انجام می شود که آزمایش‌های آن شامل خون، ادرار، مدفوع می باشد. اما در صورت صلاحدید پزشک برخی آزمایش‌ها مثل سونوگرافی، آزمایش‌های ژنتیکی، غربالگری، آندوسکوپی یا … نیز انجام می‌شود.

نتایج آزمایشات در برگه مخصوص بیمارستان و آزمایشگاه چاپ می شود که به آن برگ آزمایش پزشکی می گویند. در برگ آزمایش داده‌های حاصل از آزمایش اندام یا ماده بررسی شده، معمولا به صورت جدولی گزارش می شوند.

پیش نیاز ترجمه رسمی برگ آزمایش

برگ آزمایش پزشکی می‌تواند پس از تائید توسط مترجم رسمی قوه قضائیه بنا به درخواست اداره یا بیمارستان کشور مقصد مورد تایید سازمان دادگستری و وزارت امور خارجه برسد. برای تایید برگ آزمایش ارائه‌ی اصل گزارش پزشک یا برگ آزمایش همراه با مهر و امضای پزشک معالج مورد نیاز است. اصل گواهی پزشکی باید به تائید سازمان نظام پزشکی رسیده باشد. در این صورت گواهی پزشکی مورد تائید دادگستری و وزارت خارجه خواهد بود.

هزینه ترجمه رسمی برگ آزمایش

طبق نرخ‌نامه کانون مترجمین، نرخ ترجمه رسمی در سال ۱۳۹۹ به شرح ذیل می باشد.

مدرکهزینه(تومان)هزینه دفتری(تومان)
برگ آزمایش پزشکی۷۵۰۰۰۲۵۰۰۰ به ازای هر نسخه
رونوشت هر نسخه۱۸۰۰۰۲۵۰۰۰

 

 

 

 

تمامی ترجمه‌های رسمی تا 6 ماه دارای اعتبار هستند.

سوالات متداول

هزینه ترجمه برگه آزمایش پزشکی مبلغ ۷۵ هزار تومان و ۲۵ هزار تومان هزینه دفتری به ازای هر نسخه.

هزینه تائیدات دادگستری ۶۰ هزار تومان و وزارت خارجه ۱۰ هزارتومان.

برای تائید برگ آزمایش ارائه‌ی اصل گزارش پزشک یا برگ آزمایش همراه با مهر و امضای پزشک معالج مورد نیاز است. اصل گواهی پزشکی باید به تائید سازمان نظام پزشکی رسیده باشد. در این صورت گواهی پزشکی مورد تائید دادگستری و وزارت خارجه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *