ترجمه رسمی سند طلاق

ترجمه رسمی سند طلاق یا رونوشت آن

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف خدمات ارسال نظر

مقدمه

سند طلاق یا طلاق نامه مطابق قانون یک سند رسمی است که در دفاتر ازدواج و طلاق برای زوجینی که قصد جدایی دارند بصورت قانونی صادر و ثبت می شود.

سند طلاق معمولا دارای جلدی با رنگ سفید است که اصل آن در یک نسخه صادر شده و تحویل زوجین می گردد.

خانم هایی که متارکه کرده اند و قصد مهاجرت از کشور را دارند می بایست طلاقنامه یا رونوشت آن را همراه با سایر مدارک شناسایی جهت اخذ پاسپورت به اداره پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تحویل دهند.

برای ترجمه رسمی سند طلاق ارائه اصل سند که در دفاتر ازدواج و طلاق تنظیم شده و ممهور به مهر و امضای سردفتر ازدواج و طلاق می باشد مورد نیاز است.

در صورتی که سند طلاق مفقود شده باشد می توانید از دفتر ثبتی ازدواج و طلاق مربوطه یک نسخه رونوشت طلاق نامه را اخذ نموده که تمامی موارد شرح داده شده در سند طلاق در آن مرقوم گردد.

رونوشت سند طلاق جایگزینی برای اصل سند مفقود شده می باشد که در صورتی قابلیت ترجمه رسمی را دارد که توسط همان دفتر ثبت ازدواج و طلاق که طلاق را ثبت نموده تنظیم شده و ممهور به مهر و امضای سر دفتر ازدواج و طلاق باشد.

پیش نیاز ترجمه رسمی سند طلاق

  • بهتر است قبل از هر چیز یک کپی از صفحه اول پاسپورت را همراه با اصل سند طلاق یا رونوشت آن برای دارالترجمه ارسال کنید تا مترجم بتواند از اسپل مشخصات فردی شما برای ترجمه استفاده کند.
  • اصل طلاقنامه یا اصل رونوشت آن که توسط دفترخانه ثبت ازدواج و طلاق تنظیم شده و ممهور به مهر و امضای سر دفتر می باشد. با ارائه ی اصل شناسنامه ی یکی از طرفین که طلاق در آن ثبت شده باشد قابلیت ترجمه رسمی و تائیدات دادگستری و وزارت امور خارجه را دارد.
  • در مورد اتباع خارجی مقیم ایران که طلاق از طریق دادگاه ایران صادر شده باشد با ذکر بلامانع بودن ترجمه آن از طریق شعبه مربوطه قابل ترجمه و تائید است.

هزینه ترجمه رسمی سند طلاق  

طبق نرخنامه کانون مترجمین سال ۱۴۰۰ نرخ ترجمه رسمی به شرح ذیل می باشد.

  • سند طلاق یا رونوشت آن مبلغ ۱۱۳ هزار تومان و ۲۰ هزار تومان هزینه دفتری به ازای هر نسخه.
  • تمامی ترجمه های رسمی تا 6 ماه دارای اعتبار می باشند.

 

 

سوالات متداول

مدت زمان ترجمه رسمی 1 روز کاری و با اخذ تائیدات 3 الی 4 روزکاری می باشد.

  • اصل سند طلاق یا اصل رونوشت آن که توسط دفترخانه ثبت ازدواج و طلاق تنظیم شده و ممهور به مهر و امضای سر دفتر اسناد رسمی می باشد. با ارائه ی اصل شناسنامه ی یکی از طرفین که طلاق در آن ثبت شده باشد قابلیت ترجمه رسمی و تائیدات دادگستری و وزارت امور خارجه را دارد.

هزینه تائیدات هر نسخه ۶۵ هزارتومان برای دادگستری و ۱۰ هزارتومان برای وزارت خارجه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.