ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان

ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف خدمات ارسال نظر

مقدمه

افرادیکه قصد سفر توریستی به کشورهای خارجی را دارند باید مدارک مشخصی را برای ارائه به سفارت آماده کنند. این مدارک را در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان به سه دسته

  • مدارک شخصی
  • مدارک شغلی
  • مدارک اثبات تمکن مالی

تقسیم کرد که ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان یکی از مدارکی است که جزء دسته ی دوم و سوم به حساب می آید. این مدرک در واقع اثبات‌کننده توانایی مالی و هم ثابت‌کننده شغل متقاضی ویزا می باشد.

یکی از کاربردهای این لیست برای کارفرمایان اثبات توانایی مالی جهت انجام سفر است. این مدرک ثابت می‌کند که فرد توانایی تامین هزینه‌های خود، در مدت‌ زمان سکونت در خارج از کشور حتی به‌صورت موقت را نیز خواهد داشت.

برای دریافت ویزای بعضی از کشورها، فرد باید ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را داشته و هدفی برای پناهندگی در کشور مقصد را ندارد. در چنین شرایطی داشتن ترجمه رسمی لیست بیمه‌ کارکنان در کنار سایر مدارک همچون ترجمه رسمی روزنامه رسمی و یا ترجمه رسمی پروانه کسب، این موضوع را ثابت می‌کند که فرد در کشور خود دارای کسب‌وکاری است و برای رسیدگی به آن هم که شده، به کشور بازمی‌گردد.

شرایط انجام ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان

برای این که ترجمه‌ رسمی لیست بیمه کارکنان انجام شود، این لیست باید مهر یکی از شعبات سازمان تامین‌ اجتماعی را داشته‌ باشد. بنابراین یا باید به‌ صورت حضوری به‌ شعبه مراجعه و علاوه‌ بر دریافت لیست، مهر و امضای آن را توسط مسئول مربوطه دریافت کرد یا لیست را از سایت سازمان پرینت گرفته و تنها برای مهر و امضای آن به یکی از شعب سازمان تامین‌ اجتماعی مراجعه کرد. ترجمه رسمی این مدرک با داشتن مهر این سازمان، معتبر است و برای دریافت ویزای بسیاری از کشورها کافی می‌باشد.

مدت زمان ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان

مدت زمانی که طول می‌کشد تا ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان به دست شما برسد بسته به نوع درخواست شما متغیر است. اگر فقط درخواست ترجمه رسمی این سند را داشته باشد، طی دو الی سه روز کاری قابل انجام است. در صورت تمایل برای دریافت تاییدیه وزارت دادگستری و امور خارجه به زمان ذکر شده، سه روز کاری دیگر اضافه می‌شود.

هزینه ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان

هزینه ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان با توجه به نوع درخواست شما می‌تواند متغیر باشد. در سال 1400،  هزینه ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان، طبق نرخ‌نامه مصوب اداره امور مترجمین قوه قضائیه:

  • برای هر صفحه سایز A4 به زبان انگلیسی مبلغ 54 هزار تومان و هر سطر متن 500 تومان،
  • برای هر صفحه سایز A4 به زبان سایر (زبان های غیر از انگلیسی) مبلغ 65 هزار تومان و هر سطر متن 600 تومان است.

ترجمه رسمی لیست بیمه کارکنان با تاییدات دادگستری و خارجه

در صورتی که به تاییدیه‌های وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز داشته باشید، ارائه اصل لیست بیمه کارکنان به دارالترجمه الزامی است.

متقاضیان اخذ ترجمه اسنادی که به تاییدیه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز دارند، با پرداخت هزینه‌های تعیین شده می‌توانند این کار را به دارالترجمه‌های رسمی محول کنند. به این ترتیب می‌توان ترجمه سند مورد نظر را با صرف کمترین زمان و هزینه ممکن و بدون نیاز به رفت ‌و آمدهای مداوم و خسته کننده دریافت کرد.

نکته: بر اساس قوانین وضع شده از سوی ریاست امور مترجمان رسمی قوه قضائیه، مهر اداره کارگزاری بیمه قابل تایید دادگستری و خارجه نمی باشد

نکته: جهت اخذ تاییدات دادگستری اصل مدرک با مهر اداره ی تامین اجتماعی کفایت می کند اما امورخارجه لیست بیمه کارکنان را تایید نمی کند.

نکته: تنها گواهی های صادر شده از شعبات سازمان تامین اجتماعی که در آن عنوان شده باشد که نامبرده چه تعدادی از افراد را تحت پوشش بیمه قرار داده است توسط وزارت امور خارجه قابل تایید است.

نکته: قبل از اقدام به ترجمه از مورد نیاز بودن تاییدات دادگستری و خارجه اطمینان حاصل کنید تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری شود.

  • هزینه تاییدات دادگستری برای لیست بیمه کارکنان: 70،000 تومان
  • هزینه تاییدات وزارت امور خارجه برای لیست بیمه کارکنان: 20،000 تومان

مدت زمان برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه 3 روز کاری است که یک روز آن برای دادگستری و 2 روز دیگر برای امورخارجه می باشد.

 

سوالات متداول

 

بعد از انجام ترجمه لیست بیمه کارکنان و دریافت آن، متقاضی تا 6 ماه فرصت استفاده از این سند را دارد. بعد از گذشت این مدت ترجمه سند بی‌اعتبار بوده و درصورت نیاز برای استفاده مجدد باید فرآیند ترجمه و دریافت تاییدیه‌ها را مجددا تکرار کرد.

در صورتی که به تاییدات دادگستری و خارجه نیاز داشته باشید 3 روز کاری به مدت زمان ترجمه رسمی اضافه خواهد شد که یک روز آن برای دادگستری و ۲ روز آن برای بررسی و تایید امورخارجه می باشد.

  • هزینه تایید وزارت دادگستری  70،000 تومان
  • هزینه تایید وزارت امور خارجه 20،000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.