ترجمه رسمی پروانه وکالت

ترجمه رسمی پروانه وکالت (بروزرسانی 1403)

دارالترجمه رسمی الف
14 تیر 1400
بدون دیدگاه

ترجمه رسمی پروانه وکالت

پروانه وکالت مجوزی است که دانش آموختگان رشته ی حقوق می توانند پس از فارغ التحصیلی برای شرکت در آزمون سالیانه وکالت شرکت کنند و در صورت قبولی پروانه ی وکالت خود را دریافت کنند، این آزمون هر ساله توسط کانون وکلای دادگستری در سراسر کشور برگزار می گردد.

وکلای محترم برای اخذ ویزا از سفارتخانه های کشورهای اروپایی و آمریکایی می بایست تا مدارک شغلی خود را در کنار ترجمه مدارک شناسایی، مدارک تمکن مالی و ترجمه مدارک تحصیلی به سفارت تحویل دهند. به همین منظور وکلا می بایست تا ترجمه رسمی مدارک شغلی خود را که شامل موارد زیر می باشد:

  • ترجمه رسمی پروانه وکالت
  • ترجمه رسمی دفترچه وکالت
  • ترجمه رسمی سوابق بیمه
  • ترجمه رسمی کارت وکالت

به سفارت کشور مربوطه ارائه دهند. البته باید گفت که اجباری برای ارائه ی ترجمه رسمی پروانه وکالت و ترجمه رسمی دفترچه وکالت بصورت همزمان به سفارت وجود ندارد و می توان تنها به ارائه ترجمه رسمی دفترچه وکالت بسنده کرد.

 

نکته: با توجه به تجربه ی چندین ساله در این زمینه باید گفت که اگر برای بار اول قصد اخذ ویزای شنگن یا ویزای کشورهای آمریکایی را دارید بهتر است که تمامی مدارک شغلی خود را ترجمه رسمی کرده و همچنین با ارائه ی اسناد ملکی وابستگی خود را به کشور بهتر نشان دهید تا شانس اخذ ویزا افزایش یابد.

با این حال در چک لیست بعضی از سفارتخانه ها نیز ارائه اصل کارت وکالت بهمراه ترجمه رسمی کارت وکالت ذکر شده است ، بنابراین بهتر است که پیش از هر اقدامی از چک لیست سفارت کشور مقصد خود مطلع شوید تا در هزینه و زمان صرفه جویی کنید.

نکته: مدت اعتبار پروانه وکالت 3 ساله است و برای ترجمه رسمی می بایست که اصل مدرک دارای اعتبار باشد.

 

پیش نیاز ترجمه رسمی پروانه وکالت

برای ترجمه رسمی پروانه وکالت می بایست اصل مدرک ممهور به مهر و بر روی سربرگ سازمان تحویل دارالترجمه شود.

برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه می بایست تا علاوه بر ترجمه رسمی پروانه وکالت، دانشنامه تحصیلی نیز به دارالترجمه تحویل داده شود تا برای کارشناسان دادگستری و خارجه ارسال شود.

نکته : لطفا یک اسکن واضح از صفحه ی اول پاسپورت را به واتس اپ دارالترجمه ارسال کنید تا مترجمین از اسپل صحیح نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات شما آگاه شوند در غیر اینصورت دار الترجمه الف مسئولیتی در قبال اسپل صحیح شخص متقاضی ندارد.

 

هزینه و مدت زمان ترجمه رسمی پروانه وکالت

مطابق نرخ‌نامه کانون مترجمین سال 1402 که توسط امور مترجمین قوه قضاییه صادر شده است، هزینه انجام این مدرک به شرح زیر است:

  • هزینه ترجمه رسمی پروانه وکالت به طور رسمی برای هر صفحه 60،000 تومان می باشد.
  • هزینه ترجمه رسمی پروانه وکالت به زبان‌های سایر( غیر از انگلیسی) به ازای هر صفحه 72،000 تومان می باشد.

مدت زمان لازم برای ترجمه پروانه وکالت میانگین بین دو الی سه روز کاری می باشد اما در صورتی که مشتری به ترجمه با قید فوریت نیاز داشته باشد این کار در مدت زمان یک روز کاری قابل انجام است.

نکته: طبق نرخنامه کانون مترجمین، هزینه حق دفتری، پلمپ، اسکن و کپی برابر اصل به جمع کل مبلغ ترجمه اضافه خواهد شد.

 

تاییدیه دادگستری و خارجه 

در صورتی که به تاییدات نیاز دارید می توانید با ارائه اصل پروانه وکالت و ارائه اصل دانشنامه تحصیلی به دارالترجمه نسبت به اخذ تاییدات دادگستری و خارجه اقدام نمائید.

نکته: قبل از اقدام به ترجمه از مورد نیاز بودن تاییدات دادگستری و خارجه اطمینان حاصل کنید تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری شود.

  • هزینه تایید وزارت دادگستری برای ترجمه رسمی پروانه وکالت 70،000 تومان
  • هزینه تایید وزارت امور خارجه برای ترجمه رسمی پروانه وکالت 20،000 تومان

نکته: مدت زمان اخذ تاییدات دادگستری و خارجه سه روز کاری می باشد که یک روز آن برای دادگستری و دو روز دیگر برای امورخارجه است.

 

سوالات متداول

بطور کلی مدت زمان ترجمه رسمی تمامی اسناد و مدارک بین دو الی سه روز کاری می باشد ، اما در صورتی که به ترجمه فوری نیاز داشته باشید این کار در مدت زمان یک روز کاری نیز قابل انجام است

تمامی اسناد و مدارک رسمی علی الخصوص ترجمه رسمی پروانه وکالت برای زبان انگلیسی بین 1 الی 2 روز کاری و برای سایر زبان ها بین یک الی دو هفته کاری زمان بر میباشد. در صورتی که ترجمه رسمی پروانه خود را به دیگر زبان ها و یا در اسرع وقت می خواهید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه می بایست تا علاوه بر ترجمه رسمی پروانه وکالت، دانشنامه تحصیلی نیز به دارالترجمه تحویل داده شود تا برای کارشناسان دادگستری و خارجه ارسال شود.

  • هزینه تایید وزارت دادگستری برای پروانه وکالت 70،000 تومان
  • هزینه تایید وزارت امور خارجه برای پروانه وکالت 20،000 تومان

مدت زمان برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه 3 روز کاری می باشد که از این مدت زمان یک روز کاری برای دادگستری و دو روز دیگر برای امورخارجه می باشد.

بطور کلی مدت زمان اعتبار ترجمه رسمی تمامی اسناد و مدارک شش ماه می باشد و پس از این مدت زمان می بایست مجددا ترجمه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *