ترجمه رسمی برگه سبز گمرکی

ترجمه رسمی برگه سبز گمرکی

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف خدمات ارسال نظر

مقدمه

شرکت‌هایی که در زمینه صادرات و واردات فعالیت دارند، برای ترخیص کالای خود به تایید اداره گمرک نیاز دارند. تایید این اداره در قالب برگه‌ای به نام برگه سبز گمرکی داده می‌شود.

این سند نشان می‌دهد که ارزیابی اداره گمرک تمام شده و حالا امکان ترخیص کالا از این اداره‌ وجود دارد. به طور کلی این برگه حاوی اطلاعات و توضیحاتی در مورد محصول و شرکت مربوطه است از جمله نام شرکت و آدرس آن، نام گمرک، کد هشت رقمی ثبت سفارش، نام کالا و مشخصات مربوط به آن مانند تعداد، نوع، مجوز‌های لازم، شماره قبض انبار و…. را دارد.

فرایند صادرات و واردات و ترخیص کالا از گمرک می‌تواند بسیار پیچیده و زمانبر باشد و در بعضی مواقع با شکست روبه‌رو می‌شود و در نتیجه شما مجبور به مکاتبه با گمرک یا شرکت‌های خارجی خواهید شد تا این مشکل را برطرف کنید. برای این کار به ترجمه رسمی برگه سبز گمرکی نیاز دارید.

برای انجام ترجمه رسمی، برگه‌ سبزتان باید مهر و امضای گمرک یا سازمان هواپیمایی را داشته باشد. پس از آن شما می‌توانید این برگه را بسته به مقصد مورد نیاز به زبان‌های مختلف ترجمه کنید که هر کدام هزینه خاص خود را دارند و در ادامه بیشتر در موردشان توضیح خواهیم داد.

از سال 1394، صدور این برگه به صورت الکترونیک انجام می‌شود که هم فرایند صدور را راحت‌تر‌ می‌کند و هم امکان جعل مدرک را به حداقل می‌رساند.

 

تاییدات دادگستری و خارجه برگه سبز گمرکی

گاهی اوقات ترجمه رسمی برگه سبز گمرکی شما به مهر و تاییدیه دادگستری و امور خارجه نیز نیاز دارد. این بیشتر بستگی به قوانین و درخواست کشور ، اداره و یا شرکت مقصد دارد که ترجمه برگه سبز را به چه صورتی می خواهند.

در هر حال امکان دریافت این تاییدیه‌ها نیز برای ترجمه رسمی شما ممکن است. برای دریافت این تاییدیه ها علاوه بر ترجمه رسمی به اصل برگه سبز گمرکی هم نیاز خواهیم داشت. توجه داشته باشید که نباید از اعتبار برگه سبزتان گذشته باشد.

 

هزینه ترجمه رسمی برگه سبز گمرک

به طور کلی هزینه ترجمه رسمی مدارک بر اساس نرخ نامه کانون مترجمین سال 1400 برای ترجمه از زبان فارسی به انگلیسی 94,000 هزار تومان و برای ترجمه‌ از فارسی به زبان‌های غیر انگلیسی 113,000 هزار تومان است. این هزینه تنها در مورد ترجمه رسمی مدرک شماست. اگر درخواست نسخه اضافی دهید یا بخواهید تایید دادگستری و خارجه را اخذ کنید باید هزینه جداگانه پرداخت کنید.

مدت زمان انجام ترجمه رسمی برگه سبز

به طور کلی ترجمه رسمی برگه سبز گمرکی در 2 الی 3 روز کاری انجام می‌شود و اگر تاییدیه دادگستری و امور خارجه را بخواهید، 2 تا 4 روز کاری نیز به این مدت زمان اضافه خواهد شد.

 

سوالات متداول

برای ترجمه از زبان فارسی به انگلیسی 94 هزار تومان و برای ترجمه‌ از فارسی به زبان‌های غیر انگلیسی 113 هزار تومان است.

در صورتی که به تاییدات دادگستری و خارجه نیاز داشته باشید 3 روز کاری به مدت زمان ترجمه رسمی اضافه خواهد شد که یک روز آن برای دادگستری و ۲ روز آن برای بررسی و تایید امورخارجه می باشد.

  • هزینه تایید وزارت دادگستری  65،000 تومان
  • هزینه تایید وزارت امور خارجه 10،000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.