ترجمه رسمی سند خودرو

ترجمه رسمی سند خودرو

قبل از هر چیز باید بدانیم که ترجمه رسمی سند خودرو برای چه ویزاهایی لازم است؟ آیا نیاز است که مدارک ترجمه شده را به تایید دادگستری و خارجه برسانیم؟ هزینه ترجمه سند خودرو چقدر است و چه مدت زمان می برد؟ این‌ها سوالاتیست که معمولا مشتریانمان از ما می پرسند. در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه و شرایط ترجمه رسمی سند خودرو کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید...
ترجمه رسمی سند خودرو

ترجمه رسمی سند خودرو

دارالترجمه رسمی الف
8 فروردین 1401
بدون دیدگاه

مقدمه

قبل از این که به ترجمه رسمی سند خودرو بپردازیم باید بگوییم اولین قدم برای مهاجرت دریافت ویزاست. ویزا انواع مختلفی دارد که بسته به نوع آن مدارکی که باید به سفارت ارائه شوند متفاوت است. از مهم‌ترین مدارکی که در تمام انواع ویزا باید آن را به سفارت ارائه کرد، مدارک تمکن مالی است که ترجمه رسمی سند خودرو یکی از مدارک اثبات این موضوع است. مدارک مربوط به دارایی‌های شخصی علاوه‌ بر اثبات تمکن مالی به نوعی وثیقه نیز هستند که ضمانت برگشت مسافر به کشور را انجام می‌دهند.

یکی از دارایی‌هایی که ارائه ترجمه آن‌ روند دریافت ویزا را ساده‌تر می‌کند، سند مالکیت خودرو است. این سند یک برگه سبز رنگ و حاوی اطلاعات کلی مالک و خودرو مانند مشخصات مالک، مدل، تیپ، برند، رنگ، مشخصات موتور ماشین و سایر مشخصات خودرو است.

نکته: سند خودرو از اعتبار به مراتب پایین تری نسبت به سند مالکیت، مبایعه نامه ها و اجاره نامه ها برخوردار است

زمان و هزینه ترجمه رسمی سند خودرو

ترجمه رسمی سند خودرو به‌طور کل 1 تا 2 روز کاری زمان‌ می‌برد اما این زمان تنها مربوط به ترجمه رسمی است و در صورتیکه نیاز به دریافت تاییدیه دادگستری و خارجه داشته باشید، زمان دریافت ترجمه سند بیشتر می‌شود.

نکته: تایید مدارک توسط دادگستری خارجه و مهر و امضای آن‌ها معمولا تا 3 روز مستقل از مدت زمان ترجمه، زمان می برد.

  • ترجمه رسمی سند خودرو به زبان انگلیسی 62 هزار تومان است و برای هر سطر اضافه 2500 تومان دریافت می‌شود.
  • ترجمه رسمی سند خودرو به زبان های سایر(زبان های غیر از انگلیسی) 75 هزار تومان است و برای هر سطر اضافه 3000 تومان دریافت می‌شود.

نکته: بعد از انجام ترجمه سند خودرو و دریافت آن، متفاضی تا 6 ماه فرصت استفاده از این سند را دارد. بعد از گذشت این مدت ترجمه سند بی‌اعتبار بوده و درصورت نیاز برای استفاده مجدد باید فرآیند ترجمه و دریافت تاییدیه‌ها را مجددا تکرار کرد.

ترجمه رسمی سند خودرو با تاییدات دادگستری و خارجه

در صورتی که به تاییدیه‌های وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز داشته باشید، ارائه اصل سند خودرو که دارای هولوگرام باشد با شرایط ذکر شده در بالا به دارالترجمه فوری الزامی است.

متقاضیان اخذ ترجمه اسنادی که به تاییدیه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز دارند، با پرداخت هزینه‌های تعیین شده می‌توانند این کار را به دارالترجمه‌های رسمی محول کنند. به این ترتیب می‌توان ترجمه سند مورد نظر را با صرف کمترین زمان و هزینه ممکن و بدون نیاز به رفت ‌و آمدهای مداوم و خسته کننده دریافت کرد.

نکته: قبل از اقدام به ترجمه رسمی از مورد نیاز بودن تاییدات دادگستری و خارجه اطمینان حاصل کنید تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری شود.

  • هزینه تاییدات دادگستری برای ترجمه رسمی سند خودرو 65،000 تومان
  • هزینه تاییدات وزارت امور خارجه برای ترجمه رسمی سند خودرو 20،000 تومان

مدت زمان برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه 3 روز کاری است که یک روز آن برای دادگستری و 2 روز دیگر برای امورخارجه می باشد.

 

سوالات متداول

Loader image

  • ترجمه رسمی سند خودرو به زبان انگلیسی 62 هزار تومان است و برای هر سطر اضافه 2500 تومان دریافت می‌شود.
  • ترجمه رسمی سند خودرو به زبان های غیر از انگلیسی 75 هزار تومان است و برای هر سطر اضافه 3000 تومان دریافت می‌شود.

بعد از انجام ترجمه سند خودرو و دریافت آن، متقاضی تا 6 ماه فرصت استفاده از این سند را دارد. بعد از گذشت این مدت ترجمه سند بی‌اعتبار بوده و درصورت نیاز برای استفاده مجدد باید فرآیند ترجمه و دریافت تاییدیه‌ها را مجددا تکرار کرد.

در صورتی که به تاییدات دادگستری و خارجه نیاز داشته باشید 3 روز کاری به مدت زمان ترجمه رسمی اضافه خواهد شد که یک روز آن برای دادگستری و ۲ روز آن برای بررسی و تایید امورخارجه می باشد.

  • هزینه تایید وزارت دادگستری  65،000 تومان
  • هزینه تایید وزارت امور خارجه 20،000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *