ترجمه رسمی گواهینامه

ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی سال 1400

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف خدمات, بلاگ ارسال نظر

ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی

معمولا سفارتخانه ها برای صدور ویزا به ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی نیازی ندارند و این سند در چک لیست هیچ سفارتخانه ای وجود ندارد. همینطور با ترجمه رسمی گواهینامه امکان رانندگی در کشورهای خارجی نیز وجود ندارد.

پس ترجمه رسمی گواهینامه چه استفاده ای دارد؟

ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی برای سفرهای توریستی و مهاجرت مورد نیاز نیست. در واقع افراد مقیم در کشورهای خارجی برای دریافت راحت تر گواهینامه رانندگی در کشور مقصدشان نیاز به ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی دارند تا شاید آیین نامه رانندگی را از شما نگیرند یا در آزمون عملی سخت گیری نکنند.

نکته: بر اساس دستورالعمل تایید اسناد و مدارک قوه قضاییه، گواهینامه رانندگی قابلیت ترجمه رسمی و تاییدات دادگستری و خارجه را دارا می باشد. همچنین گواهی های نیروی انتظامی در خصوص مفقود شدن گواهینامه نیز قابلیت ترجمه رسمی و تاییدات دادگستری و خارجه را نیز دارند.

لازم به ذکر است که با ترجمه رسمی گواهینامه و اصل آن نمی توان در کشورهای خارجی رانندگی کرد و برای این کار می بایست یا گواهینامه رانندگی بین المللی دریافت کنید و یا این که در کشور محل اقامتتان برای اخذ گواهینامه اقدام کنید.

 

گواهینامه رانندگی بین المللی چیست؟

گواهینامه رانندگی بین المللی سندی به شکل کارت و یا دفترچه ای است که دارای اعتبار یک ساله و یا سه ساله می باشد و به موجب این مدرک شخص دارنده، حق رانندگی با وسایل نقلیه را در کشورهای خارجی را پیدا می کند و می تواند با وسیله نقلیه خود سفر کند.

نکته: گواهینامه رانندگی بین المللی زمانی صادر خواهد شد که شخص گواهینامه رانندگی خود را دریافت کرده باشد.

نکته: با داشتن گواهینامه رانندگی بین المللی می توانید در 196 کشور در اقصی نقاط جهان رانندگی کنید و همگی آن ها این مدرک بین المللی را قبول دارند.

برای اخذ گواهینامه بین المللی می بایست با در دست داشتن:

  • گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و سه روز، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله
  • گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه ساله
  • یک قطعه عکس تمام رخ (3*4) با حجاب اسلامی برای بانوان
  • گواهینامه رانندگی بین‌المللی قبلی (در صورت معتبر بودن)
  • اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه

به یکی از آدرس های:

  •  تهران، خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی، پلاک 2
  • تهران، خیابان آزادی، بین خیابان‌های خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
  • تهران، خیابان شهید فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33

مراجعه کنید.

برای مشاهده کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی یک ساله و سه ساله بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

نکته: کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، کشورهای اروپایی و امارات متحده عربی قوانین سخت گیرانه تری دارند و برای رانندگی در این کشورها همراه داشتن اصل گواهینامه رانندگی ملی همراه با گواهینامه رانندگی بین‌المللی الزامیست.

 

 

سوالات متداول 

مدت زمان ترجمه رسمی گواهینامه بین 1 الی 2 روز کاری و مدت زمان برای اخذ تاییدات، یک روز کاری برای دادگستری و دو روز کاری برای خارجه می باشد.

تمامی اسناد و مدارک رسمی اللخصوص ترجمه رسمی گواهینامه برای زبان انگلیسی بین 1 الی 2 روز کاری و برای سایر زبان ها بین یک الی دو هفته کاری زمان می برد. در صورتی که ترجمه رسمی گواهینامه خود را به زبان های سایر و در اسرع وقت میخواهید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.