ترجمه رسمی جواز دفن سال 1403

ترجمه رسمی جواز دفن

قبل از هر چیز باید بدانیم که ترجمه رسمی جواز دفن برای چه ویزاهایی لازم است؟ آیا نیاز است که مدارک ترجمه شده را به تایید دادگستری و خارجه برسانیم؟ هزینه ترجمه رسمی جواز دفن چقدر است و چه مدت زمان می برد؟ این ها سوالاتیست که معمولا مشتریانمان از ما می پرسند. در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه و شرایط ترجمه رسمی جواز دفن کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید

ترجمه رسمی جواز دفن

ترجمه رسمی جواز دفن سال 1403

دارالترجمه رسمی الف
7 تیر 1401
بدون دیدگاه

مقدمه

برخی اصطلاح جواز دفن را با گواهی فوت اشتباه می‌گیرند اما این دو کاملا متفاوت هستند. گواهی فوت توسط پزشک متخصص صادر می‌شود و معمولا مشخص می‌کند که دلیل از دنیا رفتن فرد چه بوده است. اما جواز دفن در واقع به همان جواز آرامگاه یا جواز مراسم خاکسپاری گفته می‌شود. صدور این مدرک که جوازی برای خاکسپاری متوفی است، شرایط خاصی دارد.

جواز دفن که یک جواز تک برگی شامل یک یا دو پاراگراف کوتاه است، شامل مشخصات متوفی، مشخصات صادر کننده گواهی فوت، مشخصات و تاریخ فوت فرد، علت دقیق فوت(در برخی جوازها ذکر نمی‌شود)، امضاء و مهر تایید پزشکی قانونی یا پزشک معالج و در برخی موارد خاص دارای آدرس و محل دفن نیز هست. این جواز معمولا به صورت یک نامه و خطاب به مدیریت آرامستان مورد نظر نوشته می‌شود و اجازه حمل و دفن قانونی متوفی را صادر می‌کند.

مدت زمان ترجمه رسمی جواز دفن چقدر است؟

مدت زمان برای ترجمه رسمی جواز دفن میانگین دو روز کاری است و در صورتی که به ترجمه فوری نیاز داشته باشید نیز قابل انجام است. توجه داشته باشید که برای دریافت تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه نیز سه روز کاری دیگر به این زمان اضافه خواهد شد که از این سه روز، یک روز آن برای دادگستری و دو روز دیگر برای امورخارجه است.

ممکن است به ترجمه مدارک زیر هم نیاز داشته باشید

ترجمه رسمی شناسنامه ترجمه رسمی گواهی فوت ترجمه رسمی کارت ملی

 

هزینه ترجمه رسمی جواز دفن چقدر است؟

هزینه ترجمه رسمی گواهی فوت با توجه به نوع درخواست شما و مدت زمانی که در اختیار دارید، هزینه متفاوتی خواهد داشت. در سال 1402 هزینه این نوع ترجمه رسمی طبق نرخ‌نامه تصویب شده اداره امور مترجمین قوه قضاییه اعلام شده است. این نرخ‌نامه به شرح زیر است:

  • برای ترجمه ر‌سمی هر صفحه جواز دفن با سایز A4 به زبان انگلیسی به مبلغ 54 هزار تومان و به ازای هر سطر متن مبلغ 1700 تومان است.
  • برای ترجمه ر‌سمی هر صفحه از جواز دفن با سایز A4 به زبان‌های غیر از انگلیسی نیز مبلغ 65 هزار تومان و به ازای هر سطر متن مبلغ 2000 تومان است.

نکته: طبق نرخنامه کانون مترجمین، هزینه حق دفتری، پلمپ، اسکن و کپی برابر اصل به جمع کل مبلغ ترجمه اضافه خواهد شد.

مدت زمان و هزینه تاییدات دادگستری و خارجه چقدر است؟

در صورتی که به تاییدات نیاز دارید می توانید با ارائه اصل گواهی فوت و همچنین شناسنامه سوراخ شده شخص متوفی به دفتر ترجمه رسمی نسبت به اخذ تاییدات دادگستری و خارجه اقدام نمائید.

نکته: قبل از اقدام به ترجمه از مورد نیاز بودن تاییدات دادگستری و خارجه اطمینان حاصل کنید تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری شود.

  • هزینه تایید وزارت دادگستری برای دفترچه بازرگانی هوشمند 70،000 تومان
  • هزینه تایید وزارت امور خارجه برای دفترچه بازرگانی هوشمند 20،000 تومان

نکته: مدت زمان اخذ تاییدات دادگستری و خارجه سه روز کاری می باشد که یک روز آن برای دادگستری و دو روز دیگر برای امورخارجه است.

سوالات متداول

  • برای ترجمه ر‌سمی هر صفحه جواز دفن با سایز A4 به زبان انگلیسی به مبلغ 54 هزار تومان و به ازای هر سطر متن مبلغ 1700 تومان می باشد.
  • برای ترجمه ر‌سمی هر صفحه از جواز دفن با سایز A4 به زبان‌های غیر از انگلیسی نیز مبلغ 65 هزار تومان و به ازای هر سطر متن مبلغ 2000 تومان می باشد.

اگر نیاز به تاییدات دادگستری یا وزارت امور خارجه نیاز پیدا کنید، حدودا 3 روز کاری به مدت زمان ترجمه رسمی جواز دفن اضافه می‌شود؛ یک روز آن برای دادگستری و 2 روز آن برای تایید امور خارجه خواهد بود. همچنین هزینه تایید دادگستری در سال جاری 70 هزار تومان و هزینه تایید وزارت امور خارجه 20 هزار تومان است.

برای ترجمه رسمی تنها اصل مدرک جواز دفن به همراه شناسنامه سوراخ شده متوقفی کفایت می کند اما در صورتی که به تاییدات دادگستری و خارجه نیاز داشته باشید می بایست گواهی فوت نیز به دارالترجمه تحویل داده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *