تایید مدارک وزارت علوم (راهنمای مرحله به مرحله)

راهنمای مرحله به مرحله نحوه تایید مدارک توسط وزارت علوم

ارائه توضیح مرحله به مرحله برای اخذ تاییدیه مدارک وزارت علوم جهت ترجمه رسمی و اخذ کد صحت از وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری برای تمامی فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی، پیام نور، علمی کاربردی و غیر انتفاعی. معرفی سامانه سجاد و نحوه پیگیری وضعیت درخواست تایید مدارک تحصیلی دانشگاهی در این سامانه به تشریح آمده است.
تایید مدارک وزارت علوم جهت ترجمه رسمی و اخذ کد صحت

تایید مدارک وزارت علوم (راهنمای مرحله به مرحله)

دارالترجمه رسمی الف
16 دی 1400
93 دیدگاه

راهنمای تایید مدارک وزارت علوم جهت ترجمه رسمی و اخذ کد صحت

بیشتر افرادی که برای مهاجرت، کار یا تحصیل در خارج از کشور اقدام می‌کنند، از این امر اطلاع دارند که باید ترجمه رسمی مدارک خود را که توسط دارالترجمه‌های رسمی کشور انجام می‌شود برای پذیرش و دریافت ویزا به سفارت و سازمانهای مربوطه ارائه نمایند. این مدارک بسته به شرایط اقدام، شامل مدارک تحصیلی مانند دانشنامه، ریز نمرات و غیره است. ولی شاید بیشتر متقاضیان از مراحل گرفتن تایید مدارک خود از نهادهای رسمی صادر کننده اطلاع چندانی نداشته باشند.
پیش از اقدام برای ترجمه رسمی مدارک لازم است متقاضیانی که مدارک تحصیلی خود را که از وزارت علوم دریافت کرده‌اند، تاییدیه مدارک خود را نیز دریافت کنند.

لازم به ذکر است فرایند گرفتن این تاییدیه‌ها متفاوت از گرفتن تاییدیه‌ی وزارت بهداشت است.
از آنجایی که دانشجویان محترم سوالات متداولی در مورد فرایند جدید تایید مدارک وزارت علوم و دریافت کد صحت دارند، بر آن شدیم که جهت راهنمایی بیشتر این فرایند جدید را به صورت مرحله به مرحله به تفصیل شرح دهیم.

پیش از اقدام به ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی چه کارهایی را باید انجام داد؟

لازم است دانشجویان و متقاضیان محترم قبل از ارائه مدارک خود برای ترجمه رسمی چندین مرحله را انجام داده و بعد از آن اقدام به ترجمه مدارک خود کنند. در ادامه هر کدام از مراحل را به تفصیل بیان کرده و نکات الزامی در هر مرحله را ذکر می‌کنیم.

۱) دریافت مدارک تحصیلی مورد نظر

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدارکی که فارغ التحصیلان عزیز باید اقدام به گرفتن آن بکنند شامل دانشنامه و ریز نمرات است که می‌بایست از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کنند. ترجمه این مدارک جهت اقدام برای تحصیل یا کار در خارج از کشور جزء ضروری‌ترین مدارک است. لازم به ذکر است فرایند دریافت مدارک ذکر شده با توجه به این که مدارک شما تحت نظر کدام وزارت خانه صادر می‌شود متفاوت خواهد بود. فارغ التحصیلانی که مدارک خود را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ می‌کنند فرایندی متفاوت با فارغ التحصیلانی دارند که مدارک خود را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ می‌کنند.

۲) تایید مدارک تحصیلی

همانطور که ذکر شد، پیش نیاز ترجمه رسمی مدارک داشتن تاییدیه وزارت مربوطه است. بسته به دانشگاه محل تحصیل شما مسیرهای متفاوتی برای دریافت تاییدیه مدارک خود خواهید داشت.
دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، علمی کاربردی و غیر انتفاعی که مدارک خود را زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ می‌کنند باید از سامانه وزارت علوم با نام سامانه سجاد اقدام به تایید مدارک تحصیلی خود کنند.
دانشگاه‌های زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز مسیر متفاوت جهت اخذ تاییدیه مدارک خود دارند که تحت عنوان راهنمای تایید مدارک وزارت بهداشت برای ترجمه رسمی مفصلا تشریح شده است.
دانش آموختگان دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور نیز باید برای اخذ تاییدیه مدارک خود از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اقدام فرمایند که تحت عنوان آزادسازی و تایید مدرک دانشگاه آزاد برای ترجمه رسمی مفصلا تشریح شده است.

۳) اقدام به ترجمه رسمی

بعد از طی مراحل یک و دو، شما عزیزان می‌توانید با ارائه اصل مدارک تایید شده خود از طریق یک دارالترجمه رسمی نسبت به ترجمه رسمی مدارک خود و اخذ مهر دادگستری و امور خارجه اقدام فرمایید. در هنگام ارائه مدارک خود به دارالترجمه رسمی، همراه داشتن مدارک شناسایی مانند شناسنامه کارت ملی نیز ضروری است.
کارشناسان و مترجمین ما با تکیه بر تجربه فراوان، افتخار همراهی و مشاوره شما در مسیر ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خود را دارند.

اخذ تایید مدارک وزارت علوم و دریافت کد صحت (مرحله به مرحله)

بر اساس ابلاغیه سازمان امور دانشجویان، از فروردین 1398 تمامی فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، علمی-کاربردی و غیرانتفاعی جهت اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی خود از سایت وزارت علوم اقدام فرمایند. لازم به ذکر است سامانه سجاد تنها برای فارغ التحصیلان دانشگاه‌های وزارت علوم بوده و فارغ التحصیلان دانشگاه های وزارت بهداشت از این سامانه نباید اقدام کنند. پیش از این تمامی دانشجویان مجبور به ارائه حضوری مدارک خود در وزارت علوم و دریافت مهر و امضا آن وزارت خانه بودند. در حال حاضر چنین اجباری در کار نیست.
در حال حاضر فارغ التحصیلان از طریق سامانه آنلاین وزارت علوم می‌تواند برای اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی خود اقدام کرده و پس از دریافت کد صحت، بدون صرف زمان زیاد و پیچیدگی‌های پیشین با در دست داشتن اصل مدارک خود و کد صحت به ترجمه رسمی آنها اقدام کنند.
فرایند مرحله به مرحله اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی برای ترجمه رسمی به تفصیل در ادامه آمده است:

مرحله ۱) ورود به سامانه سجاد

اولین اقدام برای فارغ التحصیلان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد یک حساب کاربری در سامانه سجاد است. با مراجعه به وب سایت سامانه سجاد در صورتی که از قبل حساب کاربری ندارید، یک حساب باز کنید. داشتن حساب کاربری برای درخواست تاییدیه مدارک تحصیلی شما الزامیست.
برای این کار بهتر است راهنمای استفاده از سامانه سجاد را به دقت مطالعه کنید. دانشجویان روزانه نیز برای انجام لغو تعهد آموزش رایگان از این سامانه استفاده می‌کنند.

ورود به سامانه سجاد

توجه: دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که باید قبلا تمامی مدارک خود را از مراجع مربوطه اخذ کرده باشند. در فرایند اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی توسط سامانه سجاد تصاویر مدارک مورد نظر از جمله دانشنامه یا ریز نمرات از شما در خواست می‌شود و باید این مدارک را در سامانه آپلود فرمایید.

مرحله ۲) ثبت درخواست خدمت تایید مدارک دانشگاهی در سامانه سجاد

بعد از ساخت حساب کاربری، همانطور که در شکل نشان داده شده است، سربرگ «خدمات» را از گزینه‌های منوی بالای صفحه انتخاب نمایید. تمامی خدماتی که شما می‌توانید از طریق سامانه سجاد انجام دهید نشان داده می‌شود. در کادرهایی که با رنگ قرمز مشخص کرده‌ایم از ستون «اداره کل امور دانشجویان داخل» گزینه‌ی «تایید مدارک تحصیلی دانشگاهی داخل کشور جهت ترجمه رسمی» را برای رفتن به مرحله بعد کلیک کنید.

ثبت درخواست خدمت تایید مدارک دانشگاهی در سامانه سجاد

مرحله ۳) موافقت با قوانین بهره‌مندی از خدمت تایید مدارک در سامانه سجاد

در این مرحله شما باید بعد از مطالعه قوانین و مقررات موجود که صحت اطلاعات و همچنین تعهد به ارائه تصویر اصل مدارک را از جانب شما تعهد می‌دهد، گزینه «با قوانین گفته شده موافق هستم» را فعال نمایید. و در ادامه به مرحله «بعدی» بروید. باید توجه داشته باشید که امکان ارائه خدمت به دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، علوم پزشکی و مراکز تربیت معلم در این سامانه وجود ندارد، و قوانینی که مطالعه فرموده اید این امر را تذکر داده‌اند.

موافقت با قوانین بهره‌مندی از خدمت تایید مدارک در سامانه سجاد

مرحله ۴) مشخص نمودن مقطع تحصیلی مورد نظر برای تایید

در این مرحله اطلاعات هویتی و تحصیلی که شما در هنگام ثبت ‌نام وارد نمودید، بازیابی می شوند که شما می‌توانید با کلیک بر روی هر گزینه اطلاعات ثبت شده خود را مشاهده فرمایید. در این مرحله باید تمامی این اطلاعات را با دقت مطالعه فرمایید تا در صورت مغایرت با استفاده از گزینه «ویرایش پروفایل» که در نوار بالای صفحه وجود دارد این اطلاعات را تغییر و اصلاح نمایید. پس از اطمینان از صحت تمامی اطلاعات ورودی روی گزینه «بعدی» کلیک نمایید.

مشخص نمودن مقطع تحصیلی مورد نظر برای تایید

مرحله ۵) پاسخ به اطلاعات تکمیلی

پس از نمایش فرم اطلاعات تکمیلی باید تمامی فیلد‌های ستاره دار را پاسخ دهید. فیلدهایی که ستاره دارند باید پر شوند و فیلدهایی که ستاره ندارند الزامی برای پاسخ دادن به آنها وجود ندارد. از جمله مواردی که در این صفحه از شما خواسته می‌شود، اطلاعاتی از قبیل علت ترجمه مدارک، مشخصات درخواست و… می‌باشد.

در این مرحله باید تمامی مدارک و مستندات خواسته شده را در قسمت های مربوطه آپلود کنید. در نهایت پس از پاسخ به سوال امنیتی که در پایین صفحه است روی گزینه «ارسال» کلیک کنید.
توجه: از آنجایی که بسیاری از متقاضیان هنوز مقصد و دانشگاه آتی خود را انتخاب نکرده اند و یا در مورد آن اطمینان کامل ندارند، در قسمت اطلاعات تکمیلی، در پاسخ به نام دانشگاه یا کشور مورد نظر دچار سردرگمی می‌شوند. باید اشاره کرد که در این مرحله این گزینه اهمیت چندانی نداشته و صرفا باید تمامی فیلدها پر شود. می‌توانید یک کشور و دانشگاه فرضی را بنویسید.

پاسخ به اطلاعات تکمیلی

مرحله ۶) پرداخت هزینه تایید مدارک تحصیلی وزارت علوم

پرداخت هزینه تایید مدارک تحصیلی وزارت علوم

پس از مرحله پنجم و آپلود تمامی مدارک خواسته شده و همچنین کلیک بر روی گزینه «ارسال» در صورت عدم نمایش هیچ گونه پیام خطا، نوبت به پرداخت هزینه تایید مدارک وزارت علوم و دریافت کد صحت می‌رسد. در این مرحله شما به درگاه بانکی هدایت شده و طبق دستورات این صفحه هزینه را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید.

پس از پرداخت هزینه پیامی حاوی کد پیگیری تراکنش بانکی برای شما نمایش داده می‌شود. بهتر است این کد را ثبت کرده تا در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی از این طریق پیگیری کرد.

 

درخواست شما با موفقیت ثبت شد

 

لازم به ذکر است اگر پرداخت شما موفق نباشد یک پیام به صورت شکل زیر نمایش داده خواهد شد. در صورت بروز چنین مشکلی امکان تلاش مجدد وجود داشته و با کلیک بر گزینه «بازگشت» شما می‌توانید مجددا نسبت به پرداخت هزینه اقدام فرمایید.

تراکنش نامعتبر است

هزینه تایید مدارک تحصیلی وزارت علوم چقدر است؟

با کلیک بر روی نوع مدرک درخواستی شما با توجه به نوع مدرک هزینه تایید مدارک دانشگاهی وزارت علوم که متفاوت است، اعلام می‌شود. تعرفه تایید مدارک هزینه بعضی مدارک طبق اطلاعیه سازمان امور دانشجویی به قرار زیر است:
تایید دانشنامه: ۲۳۰۰۰۰ ریال
تایید ریزنمرات : ۱۷۰۰۰۰ ریال
تایید گواهی رتبه ممتازی یا رتبه فارغ‌التحصیلی: ۶۰۰۰۰ ریال

مرحله ۷) پیگیری وضعیت درخواست تایید مدارک دانشگاهی

در صورت طی کردن تمامی مراحل شش گانه که در بالا توضیح داده شد، پس از چند روز شما یک پیامک یا یک ایمیل که در آن از شما خواسته شده است برای مشاهده وضعیت تایید مدارک خود از طریق پورتال سازمان امور دانشجویان اقدام نمایید. شما می‌توانید برای پیگیری وضعیت درخواست تایید مدارک از حساب کاربری خود، روی سربرگ «کارتابل» که در منوی بالای صفحه قرار دارد اقدام کنید.
پیگیری وضعیت درخواست تایید مدارک دانشگاهی
پیگیری وضعیت درخواست تایید مدارک دانشگاهی

وضعیت های مختلف بر اساس درخواست متقاضی

در ادامه به بررسی تمامی حالات می‌پردازیم:

۱) نیاز به بازبینی توسط کارشناس

اگر برای تایید مدرک مورد نظر شما کارشناس سازمان امور دانشجویی، گزینه نیاز به بازبینی را انتخاب کرده باشد، شما با این پیام مواجه خواهید شد.

نیاز به بازبینی توسط کارشناس
در این مورد باید بخش توضیحات را مشاهده فرمایید. پس از موارد ذکر شده در بخش توضیحات شما می‌توانید برای ویرایش اطلاعات و موارد لازم اقدام فرمایید.

در این مرحله نیز پس از پاسخ به سوال امنیتی، گزینه «بروزرسانی» را کلیک نمایید. البته در این مرحله در صورت انصراف از ترجمه رسمی و اخذ تاییدیه مدارک می‌توانید گزینه «لغو درخواست» را زده و کل فرایند را کنسل کنید.

۲) عدم تایید درخواست توسط کارشناس

پیغام عدم تایید درخواست توسط کارشناس در بخش توضیحات در صورتی مشاهده خواهد شد که در خواست شما مورد تایید نبوده و رد شده باشد.

عدم تایید درخواست توسط کارشناس

۳) تایید درخواست متقاضی

تایید درخواست متقاضی

 

اگر درخواست تایید مدارک شما توسط کارشناس پذیرفته و تایید شود، شما این پیغام را مشاهده خواهید کرد.

در این مرحله شما با کلیک بر گزینه «تاییدیه مدرک» گواهی تاییدیه مدرک مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. در شکل زیر یک نمونه مدرک تایید شده توسط وزارت علوم نشان داده شده است. فرایند اخذ مدرک تاییدیه در این مرحله به پایان رسیده و شما موفق به اخذ تاییدیه وزارت علوم شده‌اید.

بنابر این با در دست داشتن تاییدیه مدارک خود (دانشنامه، ریز نمرات و غیره)، که حاوی یک کد QR می‌باشد و همچنین با در دست داشتن اصل مدرک تحصیلی مورد نظر نسبت به ترجمه رسمی آن به دارالترجمه مراجعه کنید.

وزارت علوم تحقیقات و فناوری

ترجمه رسمی مدارک تحصیلی وزارت علوم

حال که با موفقیت تمامی مراحل را انجام داده و تاییدیه مدارک خود را دارید، می‌توانید با کد صحت اخذ شده و اصل مدارک خود اقدام به ترجمه رسمی آن‌ها کنید.

دار الترجمه الف  با تکیه بر تیمی از مجموعه مترجمین زبده و با تجربه آماده ارائه تمامی خدمات برای شما عزیزان است. در تمامی فرایند پیچیده و زمان بر درخواست برای ادامه تحصیل یا کار در خارج همراه شما خواهیم بود و این مراحل را برای شما ساده و لذت بخش خواهیم کرد.

شما می‌توانید تمامی کارهای مربوط به ترجمه رسمی را به صورت آنلاین انجام داده و نیازی به ارائه حضوری مدارک نخواهید داشت. در صورت درخواست شما نماینده رسمی ما در کمترین زمان ممکن به آدرس شما مراجعه کرده و پس از تکمیل تمامی فرایند، مدارک مورد نظر را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد. توجه داشته باشید که تمامی این خدمات کاملا رایگان خواهد بود.

دیدگاه‌ها

سلام برای دریافت کارت عضویت نظام مهندسی برام پیامی اومده برای گرفتن تاییده تحصیلی .میخواستم بدونم نیاز به اصل مدرک و ریز نمرات در این باره هست یا داشتن گواهی موقت پایان تحصیلی کفایت میکند

منم همین سوال رو دارم ؟
آیا باید درخواست جدید ثبت شود برای مدرک بالاتر ؟

با سلام ، برای اخذ تاییدیه تحصیلی حتما نیاز به ارائه اصل مدارک می باشد

سلام وقت شما بخیر ببخشید من برای تاییدیه تحصیلی که با سامانه اقدام میکنم اول برای کاردانی میتونم تمام فایل های مربوط به اون رو آپلود کنم ولی زمانی که تیک در مقطع بالاتر رو میزنم و کارشناسی رو انتخاب میکنم فقط آپلود دانشنامه رو داره و گزینه دیگه ای برای آپلود ریز نمرات نداره، متاسفانه الان دو هفته هستش که من درگیر این موضوع هستم و کسی نتوانسته بهم کمک کنه با سامانه هم تماس میگیرم کسب جواب نمیده ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .با تشگر

سلام وقتتون به خیر
سوالی داشتم قسمت دوم فامیلی بنده در شناسنامه که دارای یک سرکش اضافه هست(شگلاتی) و بر همین اساس مدارک شناسایی مثل کارت ملی هم داری سرکش هست منتهی از اول دوران تحصیلی به اشتباه مدارک دیپلم تا کارشناسی ارشد بدون اون سرکش صادر شده اند.(شکلاتی) با مراجعه به ثبت احوال متوجه شدم به هیچ عنوان امکان تغییر فامیلی بدون سرکش که با مدارک تحصیلی مطابق بشن رو ندارم و سوالی که داشتم این بود که آیا من باید از اول برای صدور مدارک تحصیلی اقدام کنم (که ممکن هست امکانپذیر نباشه مگر المثنی صادر شن) و یا میشه با مراجعه به هر کدوم از محل تحصیل ها برگه اصلاحیه برای هر مدرک صادر شه و فامیلی اصلاح شده توضیح داده شه و این اصلاحیه همراه با مدارک تحصیلی قابل ترجمه هست؟ و سندین خواهند داشت؟ چون مغایرت فامیلی در فارسی خیلی واضح نیست صرفا یک سرکش هست ولی در ترجمه یه حرف تغییر می کنه! Shogolati و Shokolati! آیا در پروسه سفارت به مشکل بر می خورم ؟

با سلام ، ترجمه عینا از روی مشخصات گذرنامه شما انجام خواهد شد و ملاک ما اسم و فامیلی فارسی شما نیست.

سلام خسته نباشید دانشگاه من برای دفاع ارشد گفته تاییدیه تحصیلی لیسانس رو باید از سامانه سجاد بگیرم اما نمیدونم چرا لینک تاییدیه تحصیلی در سامانه سجاد برایم غیرفعال است؟ ممنون میشم واقعا اگ جواب بدید

با سلام
سامانه سجاد بصورت آنلاین و در هر ساعتی قابل دسترسی است و این مشکل به احتمال زیاد از سمت مرورگر شما می باشد که نیاز است نسبت به تغییر و یا بررسی توسط یک مرورگر و یا یک سیستم دیگر اقدام کنید.

سلام کارشناسی ارشد خوندم ولی از طریق سایت سجاد و پرداخت هزینه برا دانشگاه کارشناسیم تقاضای کد صحت مدرک لیسانسم کردم ولی دانشگاه نمیدونه چیه کد صحت اصلا
باید چیکار کنم ؟

با سلام ، این موضوعی که شما مطرح کردید خیلی عجیبه که دانشگاه شما نمیدونه کد صحت چی هست! حتما از بخش منابع انسانی و از طریق مسئول این بخش پیگیری نمائید.

سلام
من کاردانی روزانه بودم و فارغ التحصیل شدم و اینکه مدرک اصلی ندادن بهم و گواهی موقت دادن و اینکه اگر گواهی موقت رو آپلود کنم تو سایت مورد تایید وزارت علوم قرار میگیره ؟؟؟

با سلام همانطور که از نامش پیداست این گواهی موقتا صادر شده و در پایین گواهی قید شده است که ارزش ترجمه ندارد و در صورتی که برای اخذ تاییدیه تحصیلی بخواهید در سامانه سجاد بازگزاری کنید قطعا سامانه درخواست شما را رد خواهد کرد و حتما می بایست اصل دانشنامه به همراه ریزنمرات در سامانه سجاد آپلود شود.

سلام من دانشنامه و ریز نمراتم رو یه بار در سامانه آپلود کدوم و تاییدیه سجاد رو برای ترجمه گرفتم و ترجمه هم کردم ولی الان متوجه شدم در هر دو مدرک من محل صدور رو اشتباها محل تولد من زدن .میخواستم بپرسم امکانش داره من دوباره مدارک جدید که اصلاح شده رو بار گذاری کنم و سجاد به من تاییدیه جدید بده یا به مشکل برمیخورم؟

سلام بیشتر از 20 روز میشه مدارک رو بارگزاری کردم ولی فعلا تایید نشده ودر حال بررسی از طرف دانشگاه نوشته و منم پیام دادم که چرا تایید نشده تو این مدت امروز پیام اومده که تاییدیه مدارک دانشگاهی رو پیگیری کنید و ما در مدت سه روز کاری تایید میکنیم.

با سلام و ضمن عرض خسته نباشید
میخواستم بپرسم که من گواهی عدم ممانعت تحصیلیم که جدیدا گرفتم خودش بارکد و کد صحت داره. آیا باز هم نیازه که داخل سامانه سجاد برای تایید بارگذاریش کنم؟چون بعد از ترجمه تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه ش رو برای کشور مقصد نیاز دارم
ممنون

سلام و عرض ادب
حتما با دفتر و با شماره ی 88764917 تماس بگیرید و با خانم صفایی در این خصوص مشورت کنید به این دلیل که بعضی از قوانین در سال جدید تغییر کرده است.

سلام من قصد دارم مدرک کارشناسی ، دیپلم ، پیش دانشگاهی و ریز نمرات را ترجمه کنم . برای تایید مدرک کارشناسی میدونم باید از طریق سامانه سجاد اقدام کنم اما برای تایید دیگر مدارک حتما باید در سایت آموزش پرورش ثبت نام کنم ؟ (چون مهر خود آموزش پرورش رو مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیم هست)

سلام و عرض ادب
بله تمامی مدارکی که توسط وزارت آموزش و پرورش صادر شده باشد برای اخذ تاییدات دادگستری و امور خارجه نیاز به ثبت الکترونیکی در سایت آموزش و پرورش دارد که لینک آموزش ثبت نام رو براتون این جا قرار میدم: آموزش اخذ تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
در ادامه باید مدارک تحصیلی خودتان که شامل تمامی مدارک تحصیلی می باشد را نیز در سامانه میخک برای اخذ تاییدات وزارت امورخارجه نیز ثبت کنید که آموزش این کار رو هم براتون قرار دادم. راهنمای گام به گام ثبت نام سامانه میخک ( تاییدیه تحصیلی)

سلام وقت بخیر .من تمام مراحل رو انجام دادم و مشکلی نداشت فقط اخر ازم برگه تسویه مالی رو خواست من هیچ بدهی ندارم .میشه بفرمایید برای این قسمت باید چکار کنم.ممنونم از شما

با سلام
به بخش مالی دانشگاه محل تحصیل تماس بگیرید و از اون طریق پیگیری کنید

سلام و عرض احترام
غیر ایرانی هستم برای ثبت نام در سامانه و تایید مدرک، کد ملی میخواد که ندارم چه کار باید کرد؟

با سلام ، لطفا با پشتیبانی سایت وزارت علوم در این خصوص در تماس باشید تا راهنمایی های لازم رو خدمت شما بکنند

با سلام،‌ آیا برای صدور مدرک مثلا کارشناسی و ارشد فاصله زمانی مهم است؟ فرضا بخوام بعد اتمام ارشد هردو مدرک را می توانم در یکسال دریافت کنم؟

سلام و وقت بخیر
من قصد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور برای مقطع کارشناسی ارشد را دارم. می خواستم بدونم برای گرفتن تاییدیه ترجمه توسط سامانه سجاد…علی رغم اینکه می خوام مدرک دیپلمم هم ترجمه بشه آیا نیاز به بارگزاری مدرک دیپلم هم هست؟ یا مدارک کارشناسی و کاردانی کفایت می کنه؟ چون من ریز نمرات دوره دبیرستان و تاریخ دقیق شروع و پایان این دوره را نمی دونم.
پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون

با سلام ، در صورتی که قصد دارید مدارک تحصیلی دیپلم و کارنامه ی خود را ترجمه و به تایید دادگستری و خارجه برسانید باید در سایت وزارت آموزش و پرورش ثبت نام کرده و کد رهگیری و کد ملی را در اختیار دفتر قرار دهید و لینک آموزش ثبت نام در سایت آموزش و پرورش برای استعلام مدارک تحصیلی را اینجا برای شما قرار می دیم: دریافت اصل مدرک دیپلم
برای اخذ تاییدیه سامانه سجاد به بارگزاری مدارک دانشگاهی خود نیاز دارید و احتیاجی به باگزاری مدارک تحصیلی دوران دبیرستان وجود ندارد

سلام و وقتتون بخیر، من تازه مدرک کاردانی رو از یک دانشگاه غیرانتفاعی گرفتم و الان ترم آخر کارشناسی در دانشگاه فنی و حرفه ای هستم.. ولی مدرک کاردانیمو فعلا ندادم برای دانشگاهی که کارشناسی رو میخونم.. میخواستم تا زمان فراغت از تحصیل مدرک کاردانیمو بعد از تایید در سامانه سجاد برای ترجمه بفرستم.. بنظرتون این روندی که دارم طی میکنم مشکلی پیش نخواهد آمد؟؟

سلام و عرض ادب
بله شما می توانید برای ترجمه رسمی مدرک کاردانی خود به همراه تاییدات دادگستری و خارجه اقدام نمائید و میتوانید از سایت سامانه سجاد اقدام به اخذ تاییدیه تحصیلی در خصوص مدرک کاردانی خود کنید

سلام وقتتون بخیر. بنده دانشجوی ترم آخر کارشناسی پیوسته (غیرانتفاعی) هستم. از اونجایی که بنده هنوز فارغ التحصیل نشدم و قصد اپلای دارم میخواستم بدونم امکانش هست گواهی اشتغال به تحصیل و به خصوص ریز نمرات دروسی که تا به حال گذروندم رو در سامانه سجاد برای تایید جهت ترجمه رسمی ثبت کنم؟
(ریز نمرات دروس گذرانده شده تا به حال رو از دانشگاه گرفتم که مهر و امضا دانشگاه داره و نوشتند صرفاً برای ارائه به دارالترجمه)

علاوه بر این دو گواهی، گواهی دیگری با موضوع، تخمین زمان تقریبی فارغ التحصیلی کارشناسی از طرف دانشگاه داخل برای ارائه به دانشگاه خارج صادر میشه که میخواستم بدونم این گواهی هم امکان اخذ تأییدات جهت ترجمه رسمی رو داره یا خیر؟

با سلام ، سامانه سجاد برای اخذ تاییدیه تحصیلی در خصوص فارغ التحصیلی شما می باشد و تنها زمانی که فارغ التحصیل شده باشید و مراحل لغو تعهد رو با موفقیت گذرانده باشید می توانید نسبت به دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات از دانشگاه محل تحصیل اقدام کرده و پس از گذراندن این مراحل می بایست اسکن مدارک تحصیلی خود را در سامانه سجاد آپلود کرده تا بتوانید تاییدیه تحصیلی را دریافت نمائید در نتیجه فعلا امکان اخذ تاییدیه تحصیلی از سامانه سجاد برای شما فراهم نمی باشد ، ضمنا ریزنمرات گذرانده شده از دانشگاه مدرک معتبری محسوب نمی شود و امکان اخذ تاییدات دادگستری و خارجه برای آن میسر نیست

سلام. من میخواستم مدرک ارشدم رو که ده سال پیش گرفتن ترجمه بکنم ولی چون الان دانشجوی دکترا هستم رفاه دانشجویی تایید نمیکنه میگه که شما الان دانشجو هستید و مدک ارشدم رو گروگان گرفته. بنظرتون این غیر قانونی نیست؟ و من باید چکار کنم؟

در صورتی که در دانشگاه سراسری تحصیل کرده باشید می بایست تعهد خدمت خود را انجام داده باشید و یا هزینه خرید آن را پرداخت کرده باشید و علت نگه داشتن مدارک شما به احتمال بسیار زیاد می تواند این مورد می باشد ، لطفا برای اطلاعات بیشتر این مورد را از رفاه دانشجویی پیگیری نمائید

سلام وقت بخیر. اگر امسال با گرفتن کد صحت مدارک ترجمه بشه و حالا به هر دلیلی نیاز بشه سال بعد هم مدارک ترجمه بشه، با همین کد امکان پذیر است؟ منظورم اینه که کد صحت مدارک دائمی یا فقط یک بار میشه باهاش مدارکو ترجمه کرد؟

بله امکان پذیر می باشد

باسلام وادب سوال من واقعا حیاتیه لطفا جواب بدین من تا سال۸۶ که سال فارغ التحصیلی بود با مشخصات شناسنامه ایی بودم که از سال ۸۷ سن خودرا با رای دادگاه قانونا به سن واقعی برگرداندم وشماره شناسنامه وکد ملی وسن تغییر کرد الان برای تاییدیه مدرک تحصیلی مشکل دارم باید چکار کنم

با توجه به داشتن رای دادگاه و شناسنامه ی تغییر کرده که داخل توضیحات شناسنامه درج شده است، با مراجعه به دانشگاه مربوطه و ارائه ی مستندات آن ها می توانند از طریق وب سایت وزارت علوم برای شما تاییدیه مدرک را دریافت کنند

سلام وقت بخیر. من برای تاییدیه مدرک کارشناسی ارشد اقدام کردم که پس از تایید دانشگاه سامانه سجاد از من خواست تا نامه لغو تعهد رو بارگذاری کنم و کل روند از ابتدا انجام شد. الان مجددا پس از تایید دانشگاه از من خواستن تا مدرک کارشناسی رو هم اپلود کنم، در صورتی که من تنها برای ترجمه مدرک کارشناسی ارشد اقدام کردم. میشه بفرمایید چه مشکلی وجود داره؟

با سلام

برای تایید شدن مدرک کارشناسی ارشد شما توسط سامانه سجاد می بایست که مدارک قبلی دانشگاهی شما نیز برای این سامانه بارگذاری شود

سلام،مرسی از اطلاعات کاملی که ارائه دادین. یه موردی هست برای من اونم اینه ک من اصل دانشنامه رو که گرفتم یه بارکد داره و وقتی اسکن میکنم وارد قسمت استعلام کد صحت سجاد میشه و سجاد یه نامه به صورت عکس لینک میزاره که قابل دانلود هست توی نامه اطلاعات منو نوشته و گفته که مدرک مورد تاییده منتها تاریخ تولد و معدل کارشناسیم کلا اشتباهه.برای رفع این مورد چیکار کنم؟در ضمن من از طریق سجاد کدصحت نگرفتم.کد صحت روی دانشنامه رو خود دانشگاه داده

با سلام
برای اصلاح تاریخ تولد و معدل می بایست مستقیما به وزارت علوم مراجعه کنید تا این مشکل رو برطرف کنند ، در خصوص تاییدیه تحصیلی باید خدمتتون عرض کنم که داشتن بارکد بر روی دانشنامه شما ارتباطی با تاییدیه تحصیلی سامانه سجاد نداره و حتما می بایست برای اخذ تاییدیه تحصیلی از سامانه سجاد استفاده کنید تا بتونید تاییدیه رو اخذ کنید که خروجی سامانه یک برگه ای است که دارای یک qr کد به همراه عکس کوچکی از مدرک شما هست که برای دادگستری و خارجه بسیار استعلام مهمی هست و در صورتی که نداشته باشید دادگستری و خارجه اقدام به تایید دانشنامه شما نخواهند کرد

سلام وقت بخیر
بنده کارشناسی ارشد دولتی هستم استعلام در سجاد رو که گرفتم مشکلی نداشت .ولی برای کارشناسی که استعلام زدم نوشته مدرک جعلی است درصورتی که من به اشتباه عکس کارت ملی رو بجای مدرک بارگزاری کردم. باید دوباره درخواست استعلام ثبت کنم؟و این ثبت جعلی بودن برام مشکل ایجاد نمیکنه؟؟
ممنونم

با سلام

مشکلی از این بابت وجود ندارد و تنها کافیست که دوباره اقدام به ثبت درخواست جدید کنید

سلام
من برای گرفتن گواهی عدم ممانعت از تحصیل برای دیپلم به امور بین‌الملل آموزش و پرورش رفتم و گفتن یکی از مدارکی که باید بهشون بدم “تاییدیه تحصیلی مهر و موم شده از دارلترجمه هست”. میخواستم بدونم منظور از این مهر و موم شده دقیقا چی هست. خیلی ممنون

با سلام
دارالترجمه ها تاییدیه تحصیلی ارائه نمی دهند و تاییدیه تحصیلی را آموزش و پرورش ارائه می دهد ، شما می توانید با مراجعه به سایت emt اقدام به درخواست تاییدیه تحصیلی کنید و مرجع استعلام گیرنده را دفاتر ترجمه رسمی ثبت کنید و ما می توانیم از طریق کد ملی و کد رهگیری شما وضعیت تاییدیه تحصیلی شما را بررسی کنیم

ایا مراحل و هزینه وزرات علوم و بهداشت یکیه؟اگر نه کدام بیشتره؟

اخذ تاییدیه برای مدارکی که زیر نظر وزارت علوم هستند بصورت سیستمی می باشد که این کار از طریق سامانه سجاد قابل انجام است و بصورت آنلاین می بایست اقدام به پرداخت هزینه ی آن کنید اما برای مدارکی که زیر نظر وزارت بهداشت صادر شده اند می بایست با در دست داشتن اصل مدارک تحصیلی به وزارت بهداشت مراجعه کرده تا مهر تاییدیه را اخذ کنید

سلام. وقت بخیر.من سال ۹۸از موسسه غیرانتفاعی مدرک ارشدگرفتم و اصل دانشنامه، ولی در قسمت اخرین مدارک که سایت وزارت علوم میزنم برای من اخرین مدرک میزنه کارشناسی، میخاستم ببینم شمامیدونید مشکل چیه وچرا ثبت نشده. ممنون

با سلام
در این خصوص می بایست از موسسه غیر انتفاهی که در آن جا تحصیل کرده اید پیگیری نمائید ، دفاتر ترجمه رسمی اطلاعاتی در این خصوص ندارند

سلام وقت شما بخیر و ممنون بابت پاسخ گویی شما،
من به صورت ناپیوسته کارشناسی گرفتم یعنی ،کاردانی دانشگاه آزاد و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی باید هر کدام با پروسه خودش پیش ببرم یعنی دانشگاه آزاد ببرم سازمان مرکزی و کارشناسی تو سامانه سجاد

با تشکر از زمانی که بابت خواندن این مقاله گذاشتید ، بله برای دانشگاه آزاد باید مهر سازمان مرکزی را برای ریزنمراتتان اخذ کنید و برای دانشگاه علمی کاربردی هم از سامانه سجاد تاییدیه تحصیلی رو دریافت کنید تا بتونید مدارکتون رو بعد از ترجمه رسمی به تاییدات دادگستری و خارجه برسونید

سلام من وارد سامانه شدم و۲۵ سال خدمت دولتی داشتم وبازنشسته شدم در سامانه لغو تعهد را متوجه نشدم من تعهد خدمت داشتم ۴ سال که ۲۵ سال کار دولتی انجام دادم لغو تعهد چیست وتا پر نشه مرحله تکمیل نمیشه بدهی به دولت ندارم واینکه شماره دانشجویی ندارم از کجا پیگیر بشم دانشگاه الزهرا بودم

ببخشید من فارغ التحصیل دانشگاه آزادم و مدرک تحصیلیمم هست. الان بخوام تاییدیه تحصیلی بگیرم باید مدرکمو ببرم سازمان مرکزی و درخواست بدم با مهرو امضا درسته؟ بعد از چه طریق باید مدرک دانشگاه ازاد رو به تایید وزارت علوم برسونم؟از چه سایتی؟

با سلام
مدارک صادره از دانشگاه آزاد ارتباطی با وزارت علوم ندارند ، برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه ابتدا نیاز است که با همراه داشتن اصل دانشنامه و ریز نمرات به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کنید تا بر روی ریز نمراتتان مهر سازمان مرکزی رو بزنند و سپس می توان دانشنامه و ریزنمرات دانشگاه آزاد رو ترجمه و به تایید دادگستری و خارجه رساند

سلام، بعد از اینکه میزنم عدم بدهی ،موقع آپلود کردن مدارک از من پیوست تصویر صندوق رفاه رو میخواد، دقیقا چی رو باید واسشون آپلود کنم؟
همینطور وقتیکه دارم مدرک پائین تر رو درخواست میدم، انتهای صفحه یه گزینه هست که باید اعلام کنیم مقاطع بالاتر هم فارغ التحصیل شدیم و اینجا هم گواهی فراغت از تحصیل رو میخواد ، یعنی چی رو باید آپلود کنم؟

منم همین سوالو برای تصویر صندوق رفاه دارم لطفا اگه متوجه شدین بذارین جوابو

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده سال ۹۵ اصل دانشنامه و ریزنمرات از طریق پست به وزرات علوم ارسال کردم یعنی اون سال روند به این صورت بود که پست بشه مدارک و بعد امضا و مهر مجدد برام پست کردن. حالا سوالم اینه من مجددا باید از طریق سامانه سجاد اقدام کنم یا همون مدارک بدم برا ترجمه؟

با سپاس

با سلام
بر اساس ابلاغیه جدید سازمان امور دانشجویان، از فروردین 1398 تمامی فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، علمی-کاربردی و غیرانتفاعی جهت اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی خود از سایت وزارت علوم اقدام فرمایند.

سلام خسته نباشید. بنده دانشجوی خارجی در رشته تکثیر و پرورش آبزیان در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان هستم و میخوام مدارک تحصیلی ام را جهت ترجمه رسمی ثبت سامانه کنم. در مرحله دوم سامانه برم پیام خطا به عنوان (با مقطع وارد شده اطلاعاتی در پروفایل شما یافت نشد ،لطفا مقطع مورد نظر خود را در پروفایل وارد نمایید) می دهد. در حالیکه مقطع و تمام اطلاعاتم در پروفایل درست است. علت اش را نمی دانم میشه برایم در قسمت راه حل آن اطلاع دهید ممنون می شود.

تاییدیه تحصیلی مدرک کارشناسی چه مدت طول میکشه تا بیاد؟

با سلام و عرض ادب

بهتر بود که به ما اعلام می کردید که زیر نظر کدام وزارت خانه تحصیل کرده اید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم با اینحال جواب این سوال در وهله اول بستگی به وزارتخانه شما دارد و به طور کلی می توان گفت که بطور میانگین بین 2 تا 7 روز کاری زمان بر خواهد بود

سلام ،واقعا یک روز میشه؟من برای کار الان دوماهه هنوز درحالت بررسی هست،میگن به ما ربطب نداره باید وزارت علوم بررسی کنه،نه تلفنی دارن و نه پشتیبانی پاسخ گو هستن،حتی پیغام شکایت هم مال من دوماه شده بررسی نکردن،۵مرتبه تکرار کردم ،یه مرتبه مسافر بودم رفتم مجدد دانشگاه و اونجا خودشون تازه بعد اینکه رفتم بعد یک ماه تایید زدن که ارسال بشه وزارت،اگه کتبی بود یه روزه کارمون راهدمیفتاد،من بخاطر این معطل شدن پرونده استخدامیم رد نشد و چند ماهه بیکارم و واقعا اعلام نارضایتی میکنم از سیستمی کردن تاییدیه،زمانی مفید هست که من نخوام مراجعه حضوری کنم و سریعتر انجام بشه ،ولی الان برعکس شده،چندین بار دانشگاه مراجعه کردم تا درخواستم تازه اکی کنن برا ارسال،از طرفی برای مدارک قبل باید حضورا بری مدارککاردانی بگیری و بارگزاری کنی و بدتر اینکه دانشگاه میگه ما تلفن اصلا نداریم امور فارغ التحصیلان تلفن نداره و باید به کی شکایت کنیم؟هیچ تلفنی و پیگیری نیست،کاشمثل فرموده شده یک روز تا دوهفته بود و قابل پیگیری تلفنی و به همین راحتی که شما میفرمایین بود،واقعا که نارضایتی رو چجوری بگم نمیدونم واقعا اذیت شدم هیچ بیکار هم سدم و نمیدونم چرا کار رو سختتر میکنن و خودشون میزنن به کوچه علی چپ،وقتی میفرمایین این نشکل سایت قراره اصلاح بشه و میتونید ازپشتیبانی پیگیری کنید،خندم میگیره که کدوم پشتیبانی؟تا حالا یه بار زنگ زدید کسی پاسخ بده؟؟دوماهه من روزانه زنگ میزنم مث دیوونه ها با اینکه میدونم شعار خالی هست و خودشونم نمیدونن با زندگی امثال من چیکار دارن میکنن و خدا خودش جای حق نشسته…راستی اگه تلفنی ازمسعول پیگیری سامانه سجاد دارین و میدونین پاسخگو هستن که برام ارسال کنید ممنون میشم،چه دانشگاه فنی حرفه اب مرکزی چه وزارت علوم و چه خود دانشگاه باهنر شیراز قسمت امور فارغ التحصیلان،واقعا عجیبه که حتی تلفن تو اتاقشون ندارن و میگن تلفنی کاری انجام نمیشه و تلفن نداریم،اینم پشتیبانیو پاسخگویی مراجعه حضوری،حضوری هم رفتم میگن چرا ازون استان اینقد راه اومدی نیازی نبود و تو سایت فقط ثبت نام کن،خودشون میزنن به ندونستن،حق مردم هرکسی بخوره مطمعن باشن یهجا پس میدن،من تا آخر این هفته بیشتر فرصت ندارم هرچی مراجعه کردم که بابا شغلم از دست میدم انگار کسی براش مهم نیست،شما میتونید شماره ای یا کمکی کنید که بگم به مسعولش بابا کارتابل چک کن اول اردیبهشت فرستادم حداقل بررسی کنید بخدا وقت ندارم فرصتم تا آخر خرداد تموم میشه،۶اردیبهشت نامه رو حضوری بردم و گفتن باید ثبت نام کنی و این ماجرا…؟

سلام اگر برای ۲۰ دانشگاه اپلای بخواهیم بکنیم باید جداگانه نام این ۲۰ دانشگاه را ثبت کنیم برای تاییدیه؟

با سلام ، شما یک بار مدارکتون رو ترجمه می کنید و اسکن ترجمه هاتون رو به هر دانشگاهی که بخواهید ارسال می کنید و نیاز نیست که برای هر دانشگاه یک بار از اول مدارک هاتون رو ترجمه کنید

سلام برای دانشنامه لیسانس دانشگاه ازاد
فرمودید تایید سازمان مرکزی دانشگاه لازمه.
این تاییدیه چیزی غیر از مهریه که روی دانشنامه زده شده و نوشته شماره تایید سازمان مرکزی؟

سلام . برای ترجمه مدرک تحصیلی المثنی که قبلا اصل مدرک تاییدیه وزارت علوم را گرفته ، آیا نیاز است که مجددا تاییدیه وزارت علوم را گرفت ؟ با سپاس

سلام، من خارج از کشور زندگی میکنم ولی برای کاری نیاز به ترجمه مدرک تحصیلی ام دارم. در سامانه سجاد از من کارت پایان خدمت میخواهند؟ چه راهی برای تایید مدرک برای شرایط من وجود دارد؟

با سلام ، تا زمانی که موارد سامانه سجاد انجام و تایید نشه تحت هیچ شرایطی مراحل لغو تعهد انجام نمیشه و نمی تونید برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه اقدام کنید و تنها می توانید با ارائه ی اصل مدرک تحصیلی درخواست ترجمه رسمی کنید

با سلام. من برای تاییدیه مدارک ارشد و لیسانسم اقدام کردم. مدرک لیسانس رو برای تاییدیه زدم و در حال بررسی است. ولی مدرک ارشد رو همزمان میزنم ارور میگیره و میگه در پروفایل شما ثبت نشده. نمیدونم دلیلش در حال بررسی بودن درخواست لیسانسمه یا اینکه چون به تازگی دانشنامه ارشد رو دریافت کردم، یا اینکه مشکل خاص دیگری وجود دارذه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام ، این مشکل در سیستم سامانه سجاد هستش و تا زمانی که مدرک لیسانس شما تایید نشه نمی تونید مدرک جدید بارگزاری کنید ، البته قرار بود که این مشکل رو حل کنند با این حال بهتره که از پشتیبانی سامانه سجاد سوال بپرسید

سلام آیا فارغ التحصیلان سال 92 جهاد دانشگاهی علمی کاربردی هم می‌توانند تاییدیه تحصیلی برای داخل از سامانه سجاد بگیرند؟

سلام وقت بخیر،

من وارد سامانه شدم اما از من درخواست میشه که فیش بانک رفاه و همچنین مدرک لغو تعهد رایگان را بارگذاری کنم اما دانشگاه به من تنها دانشنامه و ریز نمرات را ارائه کرده است. راهنمایی میفرمایید که باید چه کار کنم؟

با تشکر

با سلام و احترام،
با سپاس از توضیحات شما.
۱. آیا با داشتن اصل دانشنامه و ریزنمرات مجددا باید از وزارت علوم تاییدیه گرفت؟
۲. برای ارسال مدارک به WES جهت کانادا مرحله ی بعد از ترجمه چیست؟ طبق شنیده های من مجددا بایستی آن را تحویل وزارت علوم دهیم و پس از مهر و موم کردن به شما پس می دهند.
۳. و سوال سوم اینکه بعد از ترجمه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری هست یا خیر؟

با سپاس فراوان
اکبر اکبری

با سلام
برای اخذ تائیدات دادگستری و وزارت خارجه باید اصل مدرک همراه تائیدیه تحصیلیتون و ترجمتون برای دادگستری ارسال بشه و اینکه ترجمه شما نیاز به تائیدات داشته باشه یا خیر رو شما باید از جایی که میخواید ترجمتون رو ارائه بدید بپرسید و سفارشتون رو به ما بدید

سلام من تاییدیه ترجمه گرفتم به همراه سربرگی که دارای qr کد هست اما عکس مدرکم تو تاییدیه نیافتاده مشکلی داره؟؟

حتما باید عکس مدرکتون باشه و دوباره باید مراحل را از اول شروع کنید در غیر اینصورت امکان اخذ تاییدات دادگستری و امورخارجه وجود ندارد

سلام
کل پروسه تایید مدارک معمولا چقدر زمان میبره اگر مشکلی نباشه بین راه. مثلا یک ریز نمرات چند روز زمان میبره تا تایید بشه؟

سلام
کل پروسه ی تایید مدارک بین یک روز کاری تا دو هفته کاری متغیر می باشد و باید منتظر باشید تا پروسه تاییدیه مدارک شما انجام شود و تاییدیه تحصیلی شما در کارتابل سامانه سجاد قرار بگیرد ، بعد از دریافت تاییدیه می توانید برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه اقدام کنید

سلام
مدت زمان ترجمه رسمی بین یک الی سه روز کاری و مدت زمان تاییدات دادگستری و خارجه نیز یک روز برای دادگستری و دو روز برای امورخاجه می باشد

سلام
آیا سامانه سجاد با گزینه “درحال انجام خدمت” در بخش وضعیت نظام وظیفه هم تاییدیه مدارک تحصیلی رو صادر میکنه؟

سلام

آیا مدارک دانشگاه های غیرانتفاعی پس از تایید تحصیلی برای ترجمه نیاز به آزادسازی دارد یا خیر؟

سلام
مدارک های دانشگاه های غیر انتفاعی زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات هستند و پس از پایان تحصیلات می بایست روند لغو تعهد رو انجام بدید و در نهایت می توانید از طریق سامانه سجاد اقدام به دریافت نامه لغو تعهد کنید و می توانید برای ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و خارجه اقدام کنید

سلام. من دانشگاه غیر انتفاعی و جهاد دانشگاهی درس خوندم و دانشنانه ام رو چند سال پیش گرفتم. در سامانه سجاد ثبت نام کردم. وارد پروفایل میشم و وقتی که تائید مدارک رو میزنم پیغام میده:
“با توجه به اطلاعات پروفایل شما، شما مجاز به ثبت این درخواست نمی باشید. شرایط ثبت درخواست به شرح زیر است:
محل تحصیل داخل و نوع دانشگاه غیر از وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد و وضعیت تحصیلی شاغل به تحصیل و یا دانش آموخته باشد”
چرا؟

دانشگاه های غیر انتفاعی زیر نظر وزارت علوم تحقیقات هستند و مرجع تایید کننده این مدارک وزارت علوم و سامانه ی سجاد هست ، با این حال ما عکس مدرک شما رو ندیدیم و نمی تونیم بدرستی شما رو راهنمایی کنیم ، لطفا اول بررسی کنید که دقیقا زیر نظر چه سازمانی فارغ التحصیل شده اید و در صورتی که زیر نظر وزارت علوم تحقیقات بوده اید با پشتیبانی سامانه سجاد تماس حاصل کنید

سلام و وقت بخیر، شما برای شهرستان هم ارسال پستی دارید؟ یعنی ما مدارک را برای شما ارسال کنیم و بعد شما ترجمه را به همراه مدارک برای ما پست کنید؟

با سلام
لطفا به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید و به کد پستی درج شده مدارک هایتان را ارسال کنید ، لطفا قبل از ارسال با دفترداران هماهنگی های لازم را داشته باشید

سلام و وقت بخیر.
من تاییدیه دانشنامه و ریزنمراتم رو توسط وزارت علوم گرفتم، بین تاییدیه تا ترجمه مدارکم حداکثر چقدر میتونم فاصله بندازم؟

با سلام
فاصله ی زمانی بین تاییدیه سامانه سجاد و ترجمه ی مدارک در نظر گرفته نشده و هر زمان که تمایل داشتید می توانید برای ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و خارجه به دارالترجمه مراجعه کنید

با سلام
من قبلا مدارکم رو حضوری برای تائید بردم و مهر وزارت علوم رو داره. الان برای ترجمه باز نیازه که ثبت نام کنم

با سلام
سوالتون کمی گنگ بود و دقیقا متوجه منظورتون نشدم ، اگر منظورتون اینه که تاییدیه سامانه سجاد رو برای مدارک هاتون گرفتید و حالا مجددا میخواهید برید تاییدیه هارو بگیرید که نیازی به این کار نیست و با مراجعه به کارتابلتون در سامانه سجاد می تونید دوباره تاییدیه تحصیلی خودتون رو به راحتی دانلود کنید و تحویل دارالترجمه دهید

سلام، لطفا توضیح دهید برای آزادسازی مدرک لیسانس و ارشد اط دانشگاه دولتی روزانه(زیر نظر وزارت علوم) از منوی خدمت، کدام گزینه رو انتخاب کنم؟
مراحل رو بفرمایید
و اینکه تقریبا چقدر زمان میبره؟

با سلام

همه ی مراحل در این صفحه بطور کامل بصورت تصویری آموزش داده شده و دقیقا طبق آموزش پیش بروید ، مدت زمات برای تاییدیه تحصیلی از دو روز تا دو هفته متغیر هست

با پشتیبانی سامانه تماس حاصل کنید

با سلام. من هم دقیقا به همین مشکل برخورد کردم. امکانش هست راهنمایی بفرمایید که باید چه کاری باید انجام بدم؟

سوال من هست جواب بدین ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *