راهنمای تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

تیم تولید محتوای دارالترجمه الف بلاگ ارسال نظر

تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

کسانی که در پی اقدام برای ادامه تحصیل و کار در خارج از کشور می‌باشند قطعا از ارائه ترجمه رسمی مدارک خود به دانشگاه‌های مقصد و یا سفارت ها آگاهی دارند.
این مدارک شامل مدارک تحصیلی، دانشنامه و ریز نمرات می‌باشد که لازم است توسط دارالترجمه‌های رسمی ترجمه شود. اما قبل از ترجمه رسمی این مدارک لازم است شما تاییدات مدارک وزارت بهداشت را نیز به همراه داشته باشید.

فرایند گرفتن تاییدات مدارک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مراحل و فرایند گرفتن تاییدیه وزارت علوم (سامانه سجاد) و تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد متفاوت می‌باشد.

اخذ تاییدات مدارک وزارت بهداشت برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی و دانشگاه‌ها و مؤسسات زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی امری ضروری است.

 

اخذ تاییدات مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت برای دانشنامه و ریزنمرات

جهت اخذ تاییدات مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت، می بایست اقدام به اخذ ریز نمرات و دانشنامه خود از دانشگاه محل تحصیل خود کنید و مدارک تحصیلی شما مانند دانشنامه و ریز نمرات باید دارای مهر و امضای دانشگاه صادر کننده باشد. این مهرها که شامل مهر ریاست، مهر امور فارغ التحصیلی و … است می بایست بر روی مدرک درج شده باشد.

لازم است پیش از ارائه تمامی این مدارک به دارالترجمه جهت ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و امور خارجه، مهر و امضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دریافت کرده باشید.

در واقع تمامی این مدارک بدون تاییدیه وزات بهداشت فقط در ایران مورد استفاده قرار گرفته و معتبر خواهد بود.
وزارت بهداشت با تایید خود اجازه ترجمه مدارک را با درج عبارت «ترجمه این مدرک بلامانع می باشد» صادر می‌کند.
تنها پس از این تاییدیه است که فرایند ترجمه و اخذ مهر و امضای وزارت دادگستری و امور خارجه امکان پذیر خواهد بود.

جهت اخذ تاییدات مدارک تحصیلی خود می بایست مدارک تحصیلی خود را که شامل ریز نمرات و دانشنامه است را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برده و تاییدات لازم را از این وزارت خانه اخذ کنید.

 

تایید مدارک توسط وزارت بهداشت

شایان ذکر است برای ترجمه مدارک دیگر از جمله پروانه تاسیس داروخانه و مطب نیز تایید مدارک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضروری است.
جهت ترجمه مدارک ذکر شده تنها تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کافی است و نیاز به تاییدیه دیگری جهت انجام ترجمه مدارک نیست.

آن دسته از افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه‌های خارج کشور می‌باشند، و دانشنامه آنها توسط وزارت بهداشت صادر نشده است، جهت ترجمه مدارک خود به فارسی و همچنین اخذ تاییدیه دیگر مدارک لازم است با مراجعه به اداره کل امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام فرمایند.

 

نکته مهم و پایانی

در صورتی که مهر وزارت بهداشت بر روی دانشنامه و ریز نمرات شما خورده باشد دیگر نیازی به تاییدات سایر مدارک تحصیلی مثل گواهی پایان کارآموزی و غیره نخواهید داشت و در صورتی که دارالترجمه ای از شما خواست تا دوباره برای سایر مدارک خود برای اخذ تاییدات اقدام کنید این نکته را به آن ها گوشزد کنید و در زمان و هزینه ی خود صرفه جویی کنید

این فرایند در 4 بخش خلاصه می شود:

1- اخذ دانشنامه و ریز نمرات به همراه برگه تسویه حساب از دانشگاه محل تحصیل
2-تایید مدارک توسط وزارت بهداشت (درج مهر و امضاء در پشت تمامی صفحات ریز نمرات و دانشنامه
3-ترجمه رسمی توسط دارالترجمه رسمی
4-اخذتاییدات دادگستری و امورخارجه توسط دارالترجمه

تنها اصل دانشنامه و ریز نمرات به همراه برگه تسویه حساب به همراه مجوز تحویل مدرک تحصیلی از دانشگاه محل تحصیل کفایت میکند

آدرس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تایید مدارک وزارت بهداشت

آدرس: تهران، شهرک غرب، میدان صنعت (قدس)، خیابان فلامک جنوبی، خیابان سیمای ایران، ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شماره تماس: ۸۸۳۶۳۵۶۰-۰۲۱ الی ۸۸۳۶۳۵۸۰-۰۲۱

ساعت کاری: ۸ الی ۱۵:۴۵

وبسایت:  http://behdasht.gov.ir

امتیاز به این نوشته
میانگین: 0 از 0 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *